Tipy a rady

Holínky jsou teď celoročně in

Holínky jsou teď celoročně in

Poslední dobou se zima nenese ve znamení hromad sněhu, ale ve znamení proměnlivého počasí. Chvíli sluníčko, vítr, za pár okamžiků déšť, někdy překvapivě dokonce sníh. Kaluže vody a sněhová břečka jsou neklamnou známkou toho, že máme z botníků vytáhnout gumáky. Že se gumovky nosí jen na pole? To už dávno neplatí! Tmavě šedým či černým gumákům je konec! Současné holínky jsou jiné!

Proč si pořizovat holínky?

Protože mají jednu obrovskou výhodu, neteče do nich. Takže podzim, zima i jaro – to je ideální doba pro gumáky! Posledních pár let patří mezi obuv, která se nenosí jenom na zahradu, do lesa na houby, ale klidně v nich můžete vyrazit do města nebo na party. Dámské gumáky se staly trendem. Tento druh obuvi totiž není jenom pro děti. Pohodlné a zároveň stylové obutí je snem většiny žen, které se zajímají o módu a módní hity. Letošnímu podzimu vládnou opět barevné dámské holínky, které jsou velmi praktické. 

Ráno vstanete do práce nebo školy, venku bude pršet. Takový klasický zamračený podzimní den. Potom ovšem nazujete své barevné gumáky s puntíky a to vám zaručeně zlepší náladu. V čem tedy spočívá jejich kouzlo a k čemu je nosit?

Dámy, pokud máte kdesi hluboko uvnitř zafixováno, že holínky jsou dětskou záležitostí a vy samy jste je měly na nohách naposledy v letním dětském táboře, pak vězte, že je potřeba tuto představu změnit. Zapomeňte na šedé či černé beztvaré modely s plochou podrážkou, které nosily vaše matky či babičky. Současné gumáky počítají s variantou delšího nošení, proto je podrážka více profilovaná a běžnou chůzi maximálně usnadní. I když jsou stále vyráběny z klasického kaučuku, už to nejsou ty nevzhledné gumovky, do kterých vaše babičky nazuly ještě ošklivější bačkoru, aby byla noha v teple. Dávno neplatí, že v holínkách chodíte jen po zahradě, na venkově někde po vsi anebo v nich vyrazíte na houby či na ryby. Holinky si našly uplatnění na přehlídkových molech a určitě by neměly chybět ve vašem botníku. V obchodech i na internetu najdete různé druhy, výšky, barvy, vzory. Koupit si můžete gumáky kotníkové, klasické nebo i do výšky těsně pod kolena. Vyrábí se v různých barvách, s puntíky, kytičkami, různými vzory, jsou hodně rozmanité, veselé, bláznivé, ale hlavně pozitivní. 

Dnešní dámské holínky jsou vysoce moderní záležitostí a momentálně na trhu neexistuje žádná veselejší a rozmanitější obuv. Pokud  je jednou vyzkoušíte, uvidíte, že neodoláte, a že se stanou hitem vašeho botníku. Pokud chcete něco trochu více seriózního, volte spíše holinky, které se vyrábí z gumy v kombinaci s dalšími materiály, např. kůží. Letos jsou in hlavně v šedé, hnědé, černé barvě, ti odvážnější mohou vybírat z hodně pestrých barev a odstínů. Holinky jsou velice komfortní a dají se vzít do města, do práce, ale zároveň klidně na ranč. Nejlépe se hodí k úzkým kalhotám a cigaretovým džínám, které zastrčíte dovnitř. Jsou hezké i k sukni.

Výhodou holínek je jejich praktičnost

Jsou nepromokavé a snadno se udržují čisté. Můžete v nich klidně šlápnout do louže nebo bláta a může i pršet. Gumáky potom jen jednoduše omyjete a budou zase jako nové. Pokud se v nich hodně zpotíte, klidně je dejte vyprat na 40 stupňů do pračky. Nic se jim nestane. Navíc po vyprání či očištění nepotřebují žádné speciální krémy ani opatrné zacházení. A vaše nohy budou celou dobu v teple a suchu.

Pokud si říkáte, že s nadcházející zimou je pořízení barevných gumáků drahý špás, mýlíte se. K holinkám se totiž dají pořídit zateplené vložky, které nejenže zajistí vašim nohám teploučko i v těch nejtěžších mrazech, ale také tyto boty ozvláštníte kožíškem přehnutým přes horní okraj. Výrobci nabízejí také gumáky přímo určené na zimní sezónu, které jsou již zateplené.

Chcete-li udělat radost partnerovi či manželovi, můžete pořídit moderní holínky i jemu. Nabídka v pánském provedení holínek je také velmi široká. Jenže většina mužů je v tomto směru konzervativní a raději si vezme kotníčkové kozačky než „obyčejné gumáky“. 

Jak vybrat dětské gumáky 

Děti doslova milují louže a mokro, ale aby mohly skákat do kaluží, je třeba je na to dobře vybavit, právě holinkami. Pokud si myslíte, že na tak jednoduché obuvi není co pokazit, jste na velkém omylu. Dětskou obuv vybírají rodiče prakticky každý půlrok novou. Někdy i častěji. Je proto důležité si neustále připomínat, co je při výběru obuvi pro děti to nejdůležitější. Dětské chodidlo má totiž sníženou citlivost. Malé dítě asi těžko poví, že ho botička tlačí. Špatná obuv přitom může zdeformovat dětskou nohu na celý život!

Jak vybrat dětské boty, konkrétně holinky? I když se na první pohled zdá, že jde o velmi jednoduchý výrobek, i mezi holínkami lze najít špatnou a nekvalitní obuv. Aby holinka byla zdravotně nezávadná a praktická při užívání, je třeba zkrátka vybírat velmi pozorně. Dětské holinky se vyrábějí ze dvou materiálů, z PVC nebo z gumy. Obecně se má za to, že lepší je guma, která je vyráběna z přírodního kaučuku. Když vybíráte gumáky pro děti, dejte přednost lehčím holinkám před těžšími. Gumáky děti opravdu unosí, a to nejen na podzim, ale také na jaře či jindy v roce, když zrovna prší. Díky této obuvi totiž zůstanou nohy vašich ratolestí pěkně v suchu i při divokém dovádění v loužích. 

Holínky po celý rok

Kozačky jsou jen na zimu, sandály jen na léto, holínky můžete nosit celý rok. Na podzim a na jaře se hodí do každé plískanice, v létě je zase užijete na nejednom festivalu. Vždyť také jejich popularita vzrostla právě díky modelce Kate Moss a jejím holínkám na proslulém festivalu Glastonbury. 

Zimy už nejsou to, co bývaly, takže pokud obléknete silnější ponožky, můžete gumačky v klidu nosit i do zimních plískanic. I když je na našem trhu holínek opravdu velký výběr, pokud máte v plánu tuto obuv mít i na běžné nošení, vybírejte raději v neutrálních a tlumených barvách. Ty se vám budou hodit ke všemu. Letošní podzim jsou trendy holínky kotníkové, které si můžete vzít bez obav ke kalhotám i sukni. Ta by však měla sahat maximálně pod kolena. Pokud přeci jen chcete outfit trochu oživit, vyzkoušejte holinky s trendy barevnou podrážkou. Pozor ale na správnou velikost! Při výběru je potřeba dbát na volbu správné velikosti, jelikož je časté, že ženám a dětem jejich obvykle zvolené číslo, co se týče gumovek, nesedí.

Hitem jsou gumovky vyrobené z přírodního kaučuku. Jsou sice dražší, ale přírodní materiál vám zaručí pohodlnou a zdravou chůzi. Jsou lehké a nebude vás v nich trápit nepříjemný a mnohdy typický gumačkový zápach.

Pro mnohé se staly holínky nedílnou součástí každodenního života. Jedni je zavrhují a jiní milují. Barevné „plasťáky“ se objevují v jakémkoliv období. Výrobci moc dobře vědí, že gumáky zažívají novou éru a stoupá jejich obliba, a proto drží krok s touhami zákazníků a neomezují design. Nemusíte se proto bát, že si nevyberete ty správné. Jednobarevné kombinujte s barvami, které se k nim hodí. Snažte se o střídmější volbu barev, abyste nesvítili jako semafor. Nekombinujte příliš mnoho vzorů, působili byste až příliš přeplácaným dojmem. Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB