Tipy a rady

Dětský tábor vybírejte pečlivě

Dětský tábor vybírejte pečlivě

Dětský tábor může mít různou podobu. Při jeho výběru je důležité nesoustředit se pouze na oblíbené aktivity potomka. Co bychom si tedy měli „pohlídat“, abychom měli jistotu, že o naše dítě bude dobře postaráno?

Dětské tábory

Dětské tábory mají svou dlouholetou tradici. U nás se začaly pořádat už v první čtvrtině 20. století. Nabízejí dětem možnost načerpat nové zážitky, seznámit se vrstevníky, případně se i něco naučit.

Dětské tábory jsou obvykle určené pro děti od šesti let. Sami zvažte, jestli je vaše ratolest ve věku, kdy dokáže být tak dlouhou dobu odloučená od rodiny, či zda ještě alespoň rok počkáte. Každé dítě je v tomto ohledu individuální.

Alternativou klasických dětských táborů jsou příměstské tábory. V nich je dítě přes den a večer se vrací domů.

Na co se zaměřit při výběru dětského tábora?

Zaujme-li vás dětský tábor, zjistěte si o něm co nejvíce informací. Samozřejmě nejlepší je, když vám někdo ve vašem okolí doporučí organizaci, se kterou má osobní zkušenost.

Větší pravděpodobnost spokojenosti (Vaší i potomka) máte, zvolíte-li dětských tábor s alespoň několikaletou tradicí. Známkou kvality je i ochota hlavního vedoucího sdělovat informace a jeho schopnost poskytnout uspokojující odpovědi na vaše dotazy.

Sejděte se s ním a klaďte mu otázky týkající se jeho zkušeností (jde-li o kvalifikovanou osobu pro práci s dětmi), plánovaného programu dětí, počtu dětí a dospělých na táboře, možnosti návštěvy dítěte, stravy a tekutin, ceny a toho, co zahrnuje atd. Samozřejmostí musí být přítomnost kvalifikovaného zdravotníka na táboře. Pro jistotu se na něj zeptejte.

Podstatné jsou i zájmy dítěte

A nezapomeňte se také zaměřit na výběr dětského tábora podle toho, co vašeho potomka baví. Popovídejte si s ním a zjistěte, na jaký druh tábora by chtěl jet on sám. Rád sportuje či dává přednost intelektuální zábavě?

Má nějakého dominantního koníčka, či pro něj bude lepší tábor nezaměřený na konkrétní aktivitu? Dítko odjíždějící na tábor by se mělo těšit, ne být otrávené či se dokonce bát.

Pojede letos vaše dítě na letní tábor? Vyberte takový, který mu poskytne smysluplný a zajímavý program a vám jistotu, že je v dobrých rukou.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB