Tipy a rady

Depilace pomocí domácí cukrové pasty

Depilace pomocí domácí cukrové pasty

Zná to každá žena, holení nežádoucího ochlupení je nekonečným procesem. Co zkusit cukrovou pastu?

Cukrová pasta

Pokud nechcete neustále sahat po žiletkách, nabízí se spousta jiných možností. Epilace pomocí strojku je dosti bolestivá, vosková depilace zase může zanechávat zarůstající chloupky a podrážděnou pokožku.

Ale slyšeli jste již o cukrové pastě? Je přírodní a na rozdíl od depilace voskem se cukrová pasta strhává ve směru růstu chloupků, proto je mnohem více šetrná a nezanechává zarůstající pupínky.

Pokuste se tuto pastu vyzkoušet i doma, není to nic složitého a po chvíli trpělivosti a praxe jistě na tuto metodu nedáte dopustit.

Co budeme potřebovat?

 • 1 hrnek cukru krystal
 • 4 lžíce citronové šťávy
 • 4 lžíce vody
 • ½ lžičky soli
 • sklenice s víčkem (například od jogurtu)

Postup:

 1. Do hrnce se silnějším dnem nasypeme cukr a sůl, přilijeme citronovou šťávu a vodu. Vše promícháme a dáme na sporák na střední plamen. Pomalu přivádíme k varu, občas promícháme.
 2. Přibližně po 5 až 7 minutách nám směs začne bublat, dáváme dobrý pozor, abychom ji nespálili. Trvá to asi 15 minut, dokud se cukr nerozpustí a nezačne karamelizovat. Tekutina postupně mění barvu, cílem je dosáhnout zlatohnědé barvy, přibližně jako má med. Nesmí být příliš tmavá, jinak by později ztvrdla.
 3. Jakmile tedy dosáhneme požadované barvy, přelijeme směs do sklenice. Tu je dobré předem vypláchnout horkou vodou, abychom se vyvarovali prasknutí. Dáváme velmi dobrý pozor, abych se vzniklou směsí neopařili, je velice horká!
 4. Necháme několik hodin důkladně vychladnout, díky tomu začne postupně tuhnout. Jakmile je dostatečně tuhá a chladná, odebereme několik lžic (záleží, jak velkou oblast chceme depilovat) a navlhčenýma rukama vytahujeme a mneme pastu, dokud nezíská konzistenci asi jako žvýkačka.
 5. Pokud se nám stále příliš lepí a nedrží u sebe, pravděpodobně jsme ji málo uvařili a je nutné ji rozehřát a ještě trochu déle povařit. Jestliže ale ztvrdla do tuhého karamelu, je příliš převařená. V tom případě z ní můžeme udělat karamelové bonbony nebo lízátka a musíme začít od začátku. Chce to praxi a vychytat správnou konzistenci, ale výsledek poté stojí za to.
 6. Jakmile se nám podaří vytvarovat kuličku, která se táhne jako žvýkačka a drží u sebe, roztíráme pomocí prstů do tenké vrstvy proti směru růstu chloupků. Pastu stále držíme a poté po směru růstu prudce strhneme.
 7. S jednou kuličkou pasty můžeme proces opakovat několikrát, proto nám vydrží dlouho. Zbytek uchováváme ve sklenici v chladničce a při opětovném používání lehce rozehřejeme například v mikrovlnné troubě.


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB