Tipy a rady

Název COOP znamená spolupráci

Název COOP znamená spolupráci

Víte, že na značku COOP můžeme narazit i za hranicemi ČR? Asi nejblíž jsou nám obdobné prodejny na Slovensku, dále pak v Itálii, ve Švýcarsku, v Německu či ve Skandinávii. A co vlastně COOP znamená? Je to zkratka ze slova COOPERATIVES neboli SPOLUPRÁCE.

COOP Jednota Slovensko

Hned za hranicemi s našimi sousedy – na Slovensku, můžeme narazit na prodejny COOP. Nový název COOP Jednota Slovensko dostaly v březnu roku 2002.

Skupina COOP Jednota je nejen největším prodejcem potravin na Slovensku, ale i obchodním řetězcem s největším počtem prodejen. Prioritou je orientace na zákazníka a budovaní prodejen venkovského a městského typu, kde se zákazníci cítí komfortně, a ve kterých mohou realizovat rychlé nákupy s možností využívat doplňkových služeb.

“Výborně se zde nakupuje a mám to tu rád,“ řekl zástupce nejmenované přepravní firmy Vlastimil Kudlič, který na Slovensko jezdí za obchodem. „Výhodou je přehlednost zboží. Přesně vím, kam sáhnout, a nemusím žádné zboží obtížně hledat,“ svěřil se nám.

COOP v Itálii

Pokud budete o letošní dovolené bydlet v Itálii v apartmánech a některá jídla budete sami vařit, nemusíte z Česka vozit suroviny. Bez problémů nakoupíte v prodejnách COOP. Zboží je v nich přehledně umístěno podobně jako u nás.

“Prodejny COOP jsou českým zákazníkům známé a jsou velmi oblíbené,” upozornila Barbora Malá z Italské národní agentury pro cestovní ruch. „Ceny v nich ovšem závisejí na jednotlivých letoviscích a na dalších obchodních řetězcích v místě,“ uvedla.

Maloobchodní řetězec COOP Italy uvedl před časem ve svých prodejnách i novou značku pro vlastní řadu biopotravin s názvem Vivi Verde COOP (Žijte zeleně s COOP). Nová značka je užívána jak u potravin, tak i nepotravinářského zboží. Pod touto novou značkou je nabízeno 330 biopotravin ve všech kategoriích.

Švýcarský COOP zvýšil obrat s biopotravinami

Velký zájem o biopotraviny je také ve Švýcarsku. Jejich prodej v téměř dvou tisících prodejnách švýcarského obchodníka COOP se totiž stále zvyšuje. Výrobky vlastní značky biopotravin Natura Plan zaznamenaly meziroční nárůst. COOP Švýcarsko je zároveň největším maloobchodníkem s biopotravinami ve Švýcarsku.

Sortiment nabízených bioproduktů je velmi široký, kromě biopotravin zahrnuje také ekotextilní výrobky a kontrolovanou přírodní kosmetiku. Největšího zájmu zákazníků se těší výrobky pod vlastními značkami COOP vzhledem k jejich výhodné ceně.

Výběr hotovosti i výhodné telefonování

Jste v zahraničí a potřebujete hotovost? Najděte nejbližší prodejnu COOP! Výběr hotovosti neboli Cash Back lze provést při platbě nákupu na pokladně prodejny COOP. K platbě musí být použita platební karta a vybrat lze částku až 1 500 korun. Díky této službě zákazník nemusí v cizině hledat bankomat ani trávit čas ve frontě u bankovní přepážky.

Výborným nápadem COOP je ale především nový projekt COOP Mobil, který vznikl díky spolupráci družstev COOP v České republice s družstvy v Evropě. Mobilní virtuální operátory provozují družstva rovněž v Itálii, Švýcarsku, Velké Británii i Skandinávii. V těchto zemích je zákazníky oceňován nejvíce model, kdy za své nákupy získávají levnější volání. Vše je navíc zastřešeno družstevní značkou COOP a nikoliv mezinárodními řetězci.

COOP Mobil nabízí plnohodnotné telekomunikační služby. Tarify jsou jak pro předplacené karty, které zákazník může dobíjet prostřednictvím prodejen COOP, kupónů nebo na internetu. Kromě toho jsou v nabídce i dva paušální tarify na smlouvu a bez závazku tak, aby se zákazník nemusel upisovat na roky dopředu. Je pouze na něm, jak se rozhodne službu využívat. Tarify jsou nastaveny co nejpřesněji dle potřeb zákazníků. Kromě všech služeb mohou zákazníci využít i roaming pro volání ze zahraničí. Všechny informace o projektu najdete na www.coopmobil.cz

Soutěžte o voňavou kýtu!

Až do 15. října se můžete účastnit naší soutěže o tři obrovské voňavé uzené kýty s kostí. Stačí poslat fotografii prodejny COOP ze zahraničí a mít štěstí. Více informací máme ZDEZanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB