Tipy a rady

Co je a co umí micelární voda?

Co je a co umí micelární voda?

Micelární voda je známá ve světe teprve asi 30 let, ale postupně se dostává i do našich koupelen a kosmetických taštiček. Díky micelám, které obsahuje, dokáže totiž nahradit čistící gel nebo mléko, odličovač očí a také pleťovou vodu neboli tonikum.

Co je micelární voda?

Je to čisticí přípravek, který obsahuje micely. Micely jsou molekuly které přitahují vodu, mastnotu i nečistoty (rozpustné ve vodě i v tucích). Tím pádem umí odstranit i (vodě)odolný make-up.

Díky tomuto zázraku nepotřebujete několik přípravků na pleť, ale stačí vám jen jeden. Vlastně dva. Protože po vyčištění pleti nesmíme zapomenout na její hydrataci a výživu, takže po použití micelární vody ještě zbývá prostor pro nějaký vhodný krém (denní nebo noční).

Jak micelární vodu použít?

Jednoduše. Čistý odličovací tamponek namočíme každý večer do micelární vody a přejedeme s ním po pleti. Nemusíme nijak tlačit (to bychom si naopak pleť mohli podráždit), protože micelární voda si poradí sama. Vyčistíme celý obličej a odstraníme nejen nečistoty, ale veškerý make-up a dokonce i řasenku. Začneme obličejem a dále pokračujte na krk a dekolt. Na rozdíl od jiných odličovacích prostředků micelární vodu neoplachujeme.

Micelární vodu je dobré používat i ráno. To už sice nemáme make-up, ale pleť je zato plná mazu, odumřelých buněk a zbytků nočního krému.

Výhody micelární vody

  • Praktické. Nepotřebujeme čistící gel nebo mléko, odličovač očí a také pleťovou vodu neboli tonikum.
  • Ekonomické. Jedna lahvička stojí méně než tři jiné výrobky.
  • Spolehlivé. Micely si poradí i s voděodolným make-upem.
  • Rychlé a jemné. Výsledkem je rychlé odlíčení bez tření. Varianta micelární vody pro citlivou pleť je tak jemná, že neštípe v očích.
  • Zdravé a příjemné. Kvalitní micelární voda vyrovnání pH pokožky, narozdíl od mýdel a vody z kohoutku. Předchází tak vysoušení a pnutí pokožky.

Micelární voda z COOPu

V prodejnách COOP můžete exkluzivně koupit micelární vodu řady Inspired. Je s obsahem aloe vera a je vhodná pro suchou a citlivou pleť. To musíte vyzkoušet!Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB