Tipy a rady

Co dělat doma s dětmi, když nesmí do školy či do školky?

Co dělat doma s dětmi, když nesmí do školy či do školky?

Když mají děti koronavirové prázdniny, a tedy zavřenou školu a školku, nejraději by strávily celý den u počítače či u telefonu. Ale to se nám dospělým rozhodně nezamlouvá. Jak tedy naše dítka zabavit, aby to vyhovovalo všem?

Tipy na zábavu, když děti musí zůstat doma:

  • Zahrajte si rodinnou hru: Určitě také máte doma nějaké deskové hry, pexeso či jiné hry. Strávíte více času jako rodina a den vám jistě rychleji uteče.¨
  • Oblíbené jsou i puzzle. Vyberte společně s dětmi nějaké pěkné a pusťte se do jejich skládání. Po složení je můžete použít jako obraz – třeba do dětského pokojíku.
  • Pusťte si nějaký film: Je mnoho pěkných filmů, které si vychutná celá rodina.
  • Zabavte potomka kreativní aktivitou: Je mnoho kreativních činností, které děti nejen baví, ale i rozvíjí. Vhodné aktivity se odvíjejí od jejich věku. Oblíbené je malování či tvoření obrázků jiným způsobem, modelování, střihání, vyrábění oblečků pro panenky a mnoho dalších činností. Chybí vám na to fantazie? Nevadí. Mnohé zajímavé návody najdete na internetu.
  • Zkuste hry na přemýšlení, strategie atd.: I díky hraní můžete prověřovat a prohlubovat znalosti a dovednosti svých dětí. Za prvé splníte požadavky na učení ze školy a za druhé se vaše dítko smysluplně zabaví.
  • Uvařte společně oběd: Děti mohou být v kuchyni užitečnými pomocníky! Nechte je omývat zeleninu, míchat přísady a přitom poznávat spoustu nových věcí. Samozřejmě pozor dejte na horké tekutiny, oheň, ostré předměty, elektrický proud nebo třeba pikantní suroviny. 
  • Jděte na výlet někam, kde nejsou lidi: Pořád být doma zavření nemůžete. Jděte k řece, za město nebo někam, kde se pohybujeme minimum lidí. Určitě objevíte krásná místa, o kterých se dosud neměli tušení. POZOR! Nově teď platí nošení roušek i na procházkách, tak na to nezapomeňte.

Nenechte se otrávit současnou situací. I tak se můžete věnovat spoustě aktivit, které budou bavit celou rodinu.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.