Tipy a rady

Čajové sáčky ve tvaru srdce

Čajové sáčky ve tvaru srdce

Není nic lepšího, než potěšit někoho blízkého originálním dárkem. A jaký dárek potěší více než ten, který je vlastnoručně vyrobený s láskou a od srdce? Pro tyto případy máme jeden tip. Pusťte se s námi do výroby čajových sáčků!

Co budeme potřebovat?

 • Oblíbený sypaný čaj
 • čajové filtry (k dostání například v drogeriích)
 • jehlu a nit
 • nůžky
 • barevné papíry
 • a tužku.

Postup:

 1. Nejprve si na papír nakreslete obrys srdce a vystřihněte jej.
 2. Poté srdce přiložte na čajový filtr. Pokud je filtr příliš slabý, můžete vložit dva do sebe.
 3. Navlékneme si dvojitou nit (může být i barevná pro lepší efekt) a začneme jednoduchými stehy obšívat tvar srdíčka. Nedošijeme do konce, ale necháme si asi dvoucentimetrový prostor, kterým budeme vsypávat čaj.
 4. Nyní si srdce vystřihneme podél sešité linie.
 5. Mezerou, kterou jsme si nechali, začneme sypat čaj. Potřebujeme přibližně dvě malé lžičky, ale záleží na síle každého čaje. Pokud máme například hodně silný černý, postačí nám pouze jedna lžička, jestliže naopak používáme slabší ovocný, vsypeme raději více.
 6. Poté volnou mezeru sešijeme.
 7. Nyní si ustřihneme kus nitě, na kterou si připevníme štítek. Velikost i tvar štítku záleží čistě na vaší fantazii. Můžete vystřihnout malá srdíčka, popsat je názvem čaje nebo krásným vzkazem.
 8. Teď už jen stačí nit se štítkem připevnit k čajovému sáčku, zabalit do nějaké ozdobné krabičky a máte originální dáreček, který potěší každého milovníka či milovnici čaje.


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.