Tipy a rady

A je tu Nový rok

Nový rok je státním svátkem, takže většina lidí je doma. Jak s volnem naložit? Máte svůj tradiční novoroční program, nebo ho trávíte pokaždé jinak?

Tradiční oběd?

Někdo na Nový rok má tradiční oběd, jiní v tomto ohledu žádné zvyky nedodržují. Pokud dáte na tradice, vyhněte se drůbeži. Říká se, že pokud ji budete na Nový rok konzumovat, uletí vám štěstí a peníze.

Právě kvůli penězům se v mnohých rodinách servíruje na Nový rok čočka nakyselo. Nevěříte na tradici? I tak jsou luštěniny zdravé a po vánočních oslavách vám střídmější jídlo přijde vhod.

A v četných domácnostech se podává vývar nebo česnečka. Ne že by to byla tradice, ale je výborným lékem na kocovinu, následek silvestrovských oslav.

Vydejte se na výlet

Využijte den volna a vydejte se na výlet, ať už po své vlastní ose, ale některé výlety jsou tento den naplánované různými organizacemi, takže si stačí jen vybrat a zúčastnit se.

Necítíte-li se na delší výlet, třeba kvůli vypitému alkoholu v předchozím dnu, dopřejte si alespoň menší procházku. Čerstvý vzduch vám udělá dobře.

V různých městech se také 1. ledna konají ohňostroje a doprovodné akce s mnohdy zajímavým programem.

„Jak na Nový rok, tak po celý rok“

Užijte si Nový rok, jak nejlépe umíte. Jistě znáte chronicky známé přísloví „Jak na Nový rok, tak po celý rok“. Tradice říká, že v tento dne byste se měli především vyhnout sporům a mrzutostem. Jinak by vás provázely po celý rok.

Dále dle uvedeného přísloví platí, že máte-li na Nový rok na sobě nové oblečení, budete v novém po celý rok.

Hospodyňky by tento den neměly pracovat, aby se neupracovaly. Především by neměly věšet prádlo a vynášet cokoliv z domu. Znamenalo by to, že vám doma bude něco v tomto roce chybět. Ani nezametejte, vymetli byste si štěstí.

A pozor: Kdo na Nový rok překročí koště, bude po celý rok líný. Znáte ještě nějaké novoroční tradice? Dodržujete je?Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB