Tipy a rady

Voňavá pomerančová dekorace

Voňavá pomerančová dekorace

S blížícími se Vánoci si každý velice rád vyzdobí domov nějakou dekorací. Vzhled ale není vše. Vánoční atmosféru nám navodí i jiný smysl než zrak, a to čich. Pojďte zkusit potěšit oba smysly najednou. Třeba voňavým pomerančem s hřebíčkem.

Co budeme potřebovat?

  • pomeranče
  • koření celého hřebíčku
  • tužka nebo tenký lihový fix
  • čajová svíčka
  • velká jehla
  • stužka

1. Svíčka v pomeranči

Vyberte si krásně vypadající pomeranče, které budou stabilně stát bez převrhnutí (popř. jim dole seřízněte plošku). Vydlabejte kousek pomeranče shora a do vzniklého otvoru vložte čajovou svíčku (raději postupujte navíckrát, ať není otvor příliš velký). Tužkou nebo lihovým fixem si naznačte finální obrázek, který budete chtít mít na pomeranči. Rozbalte hřebíček a vysypte jej do nějaké menší misky. Hřebíčky zapíchejte do kůry a vytvořte ozdobné vzory. Naaranžujte svíčky na stůl a můžete je zapálit.

2. Pomerančové ozdoby

Vyberte si opět pomeranče, které budou vypadat co nejkrásněji, nebudou mít žádný viditelný kaz nebo nerovnost. Tužkou nebo lihovým fixem si naznačte finální tvar obrázku. Vybírejte pouze nerozbité a úhledné hřebíčky, které zapichujte do předkreslených míst. Až budete mít celý tvar, navlečete na velkou jehlu stužku a provlečte jí pomerančem v horní a dolní části. Tímto způsobem můžete pomeranč zavěsit. Pokud nechcete používat stužku, dejte pomeranče na dřevěný tác a umístěte například na okno.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB