Tipy a rady

Jak se starat o psí chrup?

I naši čtyřnozí miláčci potřebují náležitou dentální péči jako my lidé. I přesto, že jejich zuby jsou v mnohém odolnější, není radno starost o ně podceňovat.

Základem je kvalitní krmivo

Začínat bychom měli především u vhodné a vyvážené potravy. Opravdu kvalitní granule obsahují všechny potřebné minerály a živiny, které váš pes potřebuje pro hebkou srst, dobré trávení a také pevné a zdravé zuby.

S tím také souvisí pamlsky, které by měly být podávány nejen jako odměna, ale také jako prevence proti vzniku zubního kamene a za účelem posilnění psího chrupu. Pevné, speciálně upravené dentální pamlsky odstraňují zbytky jídla a také pomáhají čistit povrch zubu.

Kartáček i pasta pro psy

Zapomínat byste neměli ani na mechanické čištění. Stejně jako sami sobě, zvykněte si čistit zuby i svému psovi, udržíte je tak ve stále skvělé kondici a předejdete nepříjemnostem. Pořiďte mu vlastní kartáček, není nutné shánět nějaké speciálně upravené, bohatě postačí klasický lidský kartáček, ovšem s tím nejměkčím vláknem.

Co se týče pasty, tam už může být ta psí výhodou, obsahuje totiž látky, které pomáhají rozpouštět a odstraňovat zubní plak. Ale i v tomto případě si v klidu vystačíte s klasickou dětskou Perličkou.

Nezapomínejte na návštěvy u veterináře

Další nezbytnou nutností jsou samozřejmě pravidelné návštěvy vašeho veterináře, který zkontroluje zdraví vašeho pejska a poradí vám nejvhodnější postupy při vyskytnutí případných problémů.

Zanedbání dentální péče vede nejen ke vzniku kamene, zápachu a následné ztrátě zubů. Ještě horší je potom vznik zánětů, které se vlivem bakterií hojně tvoří a skrz obnažené dásně mohou napadat další orgány v těle vašeho miláčka. Nic proto nenechávejte náhodě a starost o jeho zuby rozhodně nepodceňujte.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB