Tipy a rady

Máme největší automatizovanou prodejnu v ČR

Máme největší automatizovanou prodejnu v ČR

Skupina COOP pokračuje v otevírání automatizovaných prodejen. V Hlinsku se v automatizovaný obchod, kde si lze nakoupit kdykoliv, změnila prodejna COOP TIP v Družstevní ulici. Má více než 560 čtverečních metrů a je tak největší ze všech automatizovaných provozoven COOP. Hlídá ji až 35 kamer!

20 nyní + 50 brzy

Automatizovaných obchodů COOP nyní v České republice funguje zhruba dvacet a každý měsíc se otevírají nové. Do konce roku 2024 by jich mělo díky podpoře firem ČSOB a Mastercard přibýt nejméně padesát. Řada dalších vznikne ve spolupráci s obcemi.

„Automatizované obchody v běžnou prodejní dobu fungují standardně s obsluhou. Mimo tuto dobu si již zákazníci nakoupí sami. Pro zákazníky tento koncept znamená, že si nakoupí jednoduše, kdykoliv a bez složitého dojíždění,“ říká Lukáš Němčík, ředitel rozvoje a marketingu Skupiny COOP.

Nově i v Hlinsku

„Jde o první prodejnu tohoto druhu, kterou otevírá naše družstvo. Očekáváme, že možnost nakoupit si kdykoliv přitáhne řadu zákazníků, kteří se nechtějí nebo nemohou podřizovat standardní otevírací době obchodů. Navíc nyní nebude problém si nakoupit třeba i o státních svátcích. Rádi bychom tento model prodeje rozvinuli i ve spolupráci s obcemi, kde už nyní máme první zájemce o společné provozování obchodů. Technologie automatizovaného obchodu je totiž jednou z cest, jak venkovské obchody udržet,“ říká Ladislav Kavalír, předseda představenstva Jednoty Hlinsko.

Jak se dostat dovnitř?

Mimo běžnou prodejní dobu je vstup do prodejny možný pouze přes aplikaci DoKapsy od ČSOB. Aplikaci mohou využívat i ti, kdo nejsou klienty banky ČSOB. Nákup probíhá již jen díky platební kartě a standardní samoobslužné pokladně, se kterou se zákazníci dnes potkávají ve stále větším počtu obchodů.

Zákazníci si na nonstop prodej v automatizovaných obchodech rychle zvykli. Podle dosavadních zkušeností automatizovaný provoz generuje až desetinu obratu prodejen. Nenaplnily se ani obavy z možného zvýšení výskytu krádeží či vandalství. Technologie identifikace zákazníků společně se systémem kamer pomáhají v monitorování prodejny, díky čemuž by byl každý nepoctivý zákazník lehce dohledatelný.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB