Tipy a rady

Kdo je kdo v pohádce Čertí brko

Kdo je kdo v pohádce Čertí brko

Režisér Marek Najbrt natočil novou rodinnou pohádku Čertí brko. Možná už jste slyšeli, že do pekla přivedl herce Ondřeje Vetchého nebo Jana Cinu, ale pojďme si přiblížit i další herecké obsazení.

Jan Cina (Bonifác)

V roli Bonifáce uvidíme Jana Cinu – herce, zpěváka a mimo jiné vítěze soutěže Tvoje tvář má známý hlas.

„Bonifác je nucen vydat se do světa a naráží tu jako mladý čert na jinakost lidí, s níž si neví rady. A v důsledku toho vzniká spousta událostí, které ale nakonec skončí pohádkovým způsobem,“ přibližuje Jan Cina svou roli.

Judit Bárdos (Markétka)

Markétku hraje Judit Bárdos.

„Kdybych to měla říct jednou větou, tak bych to řekla, jak to režisér Marek Najbrt podal mně: „Hele, Judit, je to totálně sympatická holka!“ Takže, tak se ji snažím hrát, abych byla totálně sympatická … vlastně takové jednoduché děvče, které hledá lásku a nechce být samo,“ představuje svoji postavu herečka.

Ondřej Vetchý (Lucifer)

„V téhle pohádce se říká, že kdyby peklo neexistovalo a my jsme nejímali hříšníky, tak svět,  jak ho známe, přestane existovat,“ říká představitel Lucifera Ondřej Vetchý a dodává: „Je to taková analogie, že když se přestaneme držet toho, co opodstatňuje naši existenci na světě, tak jsme tu zbyteční a přestaneme existovat.“

Jan Budař (místní občan Klouzek)

Já jsem Alois Klouzek, krejčí, který si poměrně dlouhou dobu vydělával slušně,  má i určitou schopnost vyrobit hezké šaty, ale zároveň tu činnost už dlouho nevykonává, protože trochu zlenivěl a trochu si myslí, že si nezaslouží být chudý. Takže se rozhodl hledat poklad a zasvětil tomu zbytek života. Protože věří, že tam někde pod těmi kopci poklady jsou a je jenom otázkou času, píle a trpělivosti, než je najde,“ představuje svého hrdinu Jan Budař.

Tomáš Jeřábek a Jiří Maryško (občané Křiváček a Tlachal)

„Tak moje postava se jmenuje Křiváček, je to rychtář… Jménem? No to jsme jakoby neurčili,  my to tam nepoužíváme. Je to rychtář města Pytlova a je to taková klasická zkorumpovaná, bezskrupulózní postava,“ říká Tomáš Jeřábek.

„Ztvárňuji postavu Ludvíka Tlachala, teda Luďka, Luděk je to? Jsem bubeník a časem takový mluvčí pana Klouzka a pana Křiváčka. Pan Křiváček je můj přímý nadřízený a jedinej vlastně… A protože blbě mluvím, tak aspoň bubnuju. Co je potřeba, tak vybubnuju… někdo to vyzvoní, ale já proto, že jsem bubeník, tak vybubnovávám,“ směje se Jiří Maryško.

Další skvělí herci a herečky

V dalších úlohách se objeví nedávno zesnulý Marián Geišberg jako Markétčin otec.

Obyvateli Pytlova se rovněž stanou Marek Daniel a Jana Plodková či Michal Dalecký, v pekle budou naopak úřadovat Václav Kopta nebo Jakub Žáček.

A teď všichni za kamerou…

Kameramanem filmu byl Martin Žiaran, architektem Henrich Borároš, autorem výtvarné koncepce Robert Smolík, uměleckým maskérem Zdeněk Klika a Andrea Králová kostýmní výtvarnicí. Pohádku stříhal Pavel Hrdlička.

Producenty filmu jsou Ondřej Beránek a Martin Hůlovec ze společnosti Punk Film, českými koproducenty Čertího brka jsou Česká televize, Michal Bauer a Barrandov Studios a innogy a Magic Lab. Za slovenskou stranu koprodukuje společnost Trigon Production Patrika Pašše a RTVS. Výrobu podpořily Státní fond kinematografie a slovenský Audiovizuálny fond, dále Plzeňský kraj a Kraj Vysočina. Projekt rovněž získal podporu Eurimages. Do kin uvede společnost Falcon.

Hlavním partnerem filmu je COOP.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.