Tipy a rady

Jak slavíme Silvestra?

Jak slavíme Silvestra?

Poslední den v roce lidé slaví různě, ale obvykle nechybí alkohol. Loučíme se s odcházejícím rokem, vítáme nový a doufáme, že nám přinese jen to nejlepší.

Poslední den v roce

Poslední den roku má svátek Silvestr, a proto tento den takto nazýváme. Svatý Silvestr I. byl papežem katolické církve v letech 314 až 335.

Silvestr je běžný pracovní den, pokud samozřejmě nevyjde na víkend. Jde však zároveň o poslední den v roce a ten si zaslouží oslavu.

Lidé v tento den kromě slavení hodně bilancují. Přemýšlejí, co jim prožitý rok dal, co se jim povedlo a nepovedlo. Plánují, jaký bude ten další rok, a dávají si předsevzetí. 

Typické oslavy Silvestra

  • Restaurace, bary, plesy: Chcete vyrazit do víru velkoměsta? V tento den není o zábavu nouzi. Majitelé večerních podniků chtějí „utržit“ ze silvestrovských oslav co nejvíce, takže ve svých podnicích připravují zajímavé programy, různé akce a občerstvení. Stačí si jen vybrat, který styl večerní a noční zábavy vám je nejbližší.
  • Náměstí: V mnoha městech se pořádají silvestrovské oslavy přímo na náměstí. Program je různorodý a o půlnoci zpravidla nechybí ohňostroj. V poslední době je však trendem ohňostroje buď zcela zrušit, nebo přesunout na Nový rok.
  • Hory: Příznivci zimních sportů rádi tráví Silvestra na horách. Mnohdy na ně odjíždějí hned po Vánocích a setrvávají do prvních lednových dnů. Pokud i vy rádi trávíte Silvestra na horách, jistě víte, jak je důležitá včasná rezervace ubytování, ale i místa (restaurace), na kterém chcete vítat Nový rok.
  • V zahraničí: Někteří lidé  si mohou dovolit oslavit Silvestr v zahraničí, ať už na horách, ve významných evropských metropolích nebo v exotických destinacích.
  • Doma s rodinou či přáteli: Máte malé děti, nebo na bujaré oslavy moc nejste? Pak si poslední den možná užíváte v pohodlí svého domova. Nebo si zvete domů přátele, případně chodíte k nim?


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB