Tipy a rady

Jak pečovat o domácí mazlíčky v létě?

Jak pečovat o domácí mazlíčky v létě?

Naši čtyřnozí přátelé často snášejí horké letní dny mnohem hůře, než my. Proto je nutné dodržovat pár zásad, jak o ně pečovat a tyto dny jim tak zpříjemnit. V následujícím článku najdete několik tipů, které byste neměli opomínat, když se objeví vysoké teploty.

Pít, pít, pít

Základním a nejdůležitějším pravidlem je jistě poskytovat zvířatům neomezený přístup k vodě. Je nutné ji pravidelně vyměňovat a i když jste třeba zrovna na zahradě, na procházce nebo v autě, vždy mějte u sebe například lahev s čistou vodou, kterou můžete zvíře zchladit. Stejně jako my i oni musí do těla dostávat dostatek tekutin, aby jejich tělo bylo schopno regulovat teplotu.

Ochlazení

I když vás to k tomu jistě občas svádí v domnění, že třeba svým psům pomůžete, neházejte zvíře do vody proti jeho vůli. Pokud nechce plavat samo, není potřeba jej nutit. K ochlazení postačí, když mu slabiny, bříško a hlavu lehce namočíte chladnou vodou. Můžete také namočit ručník a psa na chvíli přikrýt. 

Stín

Pokud máte zvíře na zahradě, vždy se ujistěte, že bude mít přístup do stínu a na nějaké chladnější místo. Boudy, a zvláště ty s kovovými částmi, bývají velmi rozpálené a mazlíček se pak nemá kam schovat. Dopřejte mu tedy přístup například do sklepa či garáže.

Nikdy nenechávat v autě!!

To je rada, kterou nikdy, opravdu nikdy neporušujte! I když si myslíte, že se ihned vrátíte, při vysokých teplotách se uzavřený automobil okamžitě zahřívá a teploty uvnitř dosahují neskutečných výšek. Ani otevřené okénko nepomáhá. Zkuste si sami někdy vypnout motor, klimatizaci a jen tak například deset minut v autě vydržet. Vsadíme se, že nevydržíte ani pět. Proto buďte ohleduplní a mazlíčka raději nechte doma nebo vezměte s sebou. Bude vám vděčný.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB