Tipy a rady

Cestujeme s malými dětmi

Ne všichni rodiče mají čas pravidelně se věnovat svým potomkům v záplavě každodenních povinností. A tak se snaží vše vynahradit na společné rodinné dovolené. Na tu je ovšem třeba pečlivá příprava a zejména pevné nervy. Poradíme vám, jak se na takové cestování s dítětem připravit.

Autem či letadlem?

Hned v úvodu bychom měli zvážit, jaký dopravní prostředek bude nejvhodnější. Taková celodenní cesta autobusem pěkně „zacloumá“ i s otrlým cestovatelem, natož pak malým děckem. Chceme-li se tedy vyvarovat zlobení, remcání a kňourání a následným vyčítavým pohledům spolucestujících, toužících celou vaši rodinu zanechat na první benzinové pumpě, raději dejme přednost dopravě vlastním autem. Tam se můžeme zařídit podle sebe a děti nebudou nikoho rušit.

Kromě rodičů, kteří se musí připravit na nejhorší. Dobré je, vymyslíme-li předem zábavný program. Už mnohokrát se osvědčily kazety s pohádkami či písničkami, dětské časopisy, knížky, společenské hry a hračky.

Samozřejmě pokud to finanční situace dovolí, nejpříjemnější pro obě strany je cestovat letadlem. Let trvá relativně krátkou dobu a pro děti je to zážitek, takže ani nemají čas a důvod zlobit. A spokojeni jsou nakonec i rodiče. Další výhodou je, že si můžete vybrat nejvhodnější dobu letu a také sedadla pro děti.

Kinedryl s sebou!

Pozor na žaludeční problémy z cestování! Ty dokáží znepříjemnit celou dovolenou. Takže rozhodně nezapomeňme na starý, dobrý kinedryl a raději žádné pamlsky! Zmrzlin a čokolád si pak mohou vaše ratolesti dopřávat během pobytu třeba pětkrát denně.

Kde je moje maminka?

Důležité je, aby děti přesně věděly, co mají dělat, když se na cestě ztratí. Měly by u sebe mít průkazku, kde je telefonní kontakt na vás, ovšem bez jména, a informace o jejich zdravotním stavu, zvláště pokud trpí nějakou nemocí nebo jinými potížemi. Také je vhodné předem se domluvit na místě, kde se eventuálně v krizovém případě setkáte.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB