Tipy a rady

Jak vybrat holicí strojek?

Z průzkumů vyplývá, že většina žen preferuje muže s hladce oholenou tváří před těmi se strništěm. Jaké ale zvolit holení – suché nebo mokré? Koupit strojek na baterii nebo s akumulátorem? Použít pěnu či gel? A jaký kosmetický přípravek si vybrat po oholení? Nad těmito otázkami se zamýšlí nejeden muž…

Jen málokdo z nás se zamýšlí nad tím, jak vypadá jeho ráno. Pokud to ale uděláme, zjistíme, že každý vstup do nového dne začíná v podstatě stejně. Jeho velká část se odehrává v koupelně, kde vykonáváme rutinní hygienické návyky a zkrášlujeme své tělo a obličej. Ve stejném duchu den i končí – v koupelně před zrcadlem. Přestože tyto úkony považujeme za samozřejmé, děláme některé z nich méně rádi. Ženy častokrát vzdychají, že se jim nechce odličovat, muži jsou na tom podobně s otázkou holení.

Holicí strojek pro každého

V dnešní době cesta k hladce oholené tváři již není tak trnitá jako například před více než dvaceti lety. Díky moderním technologiím se nežádoucích vousů můžeme zbavit velice rychle a efektivně. Stačí se jen rozhlédnout kolem sebe a zjistit, jaké možnosti nám trh přináší. Výrobci holicích strojků a kosmetické firmy nabízí tak široký sortiment svého zboží, že si z jejich produktů vybere snad každý. Záleží jen na samotném muži, zda se rozhodne pro mokré nebo suché holení a jaké kosmetické přípravky si k tomu zvolí.

Díky široké dostupnosti elektrických holicích strojků a díky jejich kvalitě se stalo holení na sucho velice oblíbeným způsobem odstraňování vousů. Moderní holicí strojky poskytnou kvalitní oholení bez ohledu na to, zda fungují na bázi rotačního nebo planžetového systému. Oba dva jsou přibližně stejně oblíbené a nejde jednoznačně říci, který z nich je výhodnější.

Samozřejmě že s rostoucí cenou roste i komfort, který vás při holení čeká. Čím více má strojek holicích hlav, tím je výsledek kvalitnější. Nemluvě ani o tom, že pro to, abyste dosáhli optimálního výsledku, nemusíte tolik namáhat své zápěstí. S problémovými partiemi, mezi něž patří především brada a čelist, si hravě poradí výkyvné hlavy nebo hlava 3D. Některé luxusnější strojky mohou být vybaveny i zastřihovačem vousů.

Elektřina nablízku

Kromě holicího systému hraje při výběru strojku důležitou roli i způsob jeho napájení. Pro toho, kdo se vždy nachází v blízkosti elektrické sítě, je optimální právě strojek s tímto způsobem napájení. Pokud jste často na cestách a holíte se v autě nebo na chatě, je bezpochyby vaší prioritou mobilita. Tu vám mohou plně poskytnout bateriové holicí strojky. Jejich provoz však není nejlevnější. Existuje ještě třetí způsob napájení, který tvoří přijatelný kompromis mezi cenou a mobilitou. Ten představují akumulátory. U lepších modelů není výjimkou vestavěný indikátor nabití nebo LCD displej.

Holení i pro citlivou pokožku

Ani ti z vás, kteří mají citlivou pokožku, se holení na sucho nemusejí vzdávat. Výrobci holicích strojků totiž mysleli i na tuto problematiku a do své nabídky zařadili modely, které umožňují během holení nanášet na tvář gel nebo kondicionér. Díky nim strojek lépe klouže po pokožce a nedráždí ji. Dávkování gelu si buď řídíte sami, nebo jej automaticky provádí strojek sám, záleží na typu. Některé omyvatelné strojky kromě snadné a rychlé údržby nabízejí i možnost holit se za použití gelu či pěny, které byly původně určeny jen pro mokré holení.

Podrážděná pokožka po holení nemusí být vždy jen důsledkem její citlivosti. Často bývá na vině i nesprávný způsob zacházení se strojkem. Není nutné na něj příliš tlačit, stejného (možná i lepšího) výsledku dosáhnete, když bude po tváři jen klouzat.

Cena versus kvalita

Pokud se rozhodnete pro koupi nového holicího strojku, měli byste si uvědomit, že se nejedná o sezónní záležitost, a přehnané šetření zde není na místě. Levný strojek, který brzy vypoví svou službu, se stává drahou záležitostí.

Ti, kteří upřednostňují mokrý způsob holení, si nemusejí zoufat na nedostatečný výběr produktů a s nimi spojený komfort. I výrobci těchto holicích strojků náš trh neustále obohacují novými modely. Samozřejmostí se pomalu začíná stávat výkyvná hlavice, která umožňuje bezpečné a pohodlné oholení i v méně dostupných částech obličeje, flexibilní břity nebo zvlhčovací proužek s bylinnými výtažky.

Je libo pěnu nebo gel?

Nezbytným kosmetickým prostředkem pro mokré holení je gel nebo pěna k tomu speciálně určená. Tyto přípravky můžeme rozdělit na základě toho, pro jaký typ pleti jsou určené (normální nebo citlivá). Řadu produktů lze použít pro oba typy. Jejich úkolem je především hydratace pokožky a pomoc při dokonale hladkém oholení. Svým složením pomáhají hojení drobných ranek, mají protizánětlivé účinky a zvyšují odolnost pokožky. Výrazné zklidňující účinky mají především přípravky obsahující aloe vera, která pleť velice zvláčňuje. Nesmíme zapomenout ani na jejich vůni.

Ošetření po holení

Vaši péči si pokožka zaslouží i po oholení. Přípravků speciálně určených k tomuto ošetření (voda, balzám po holení) je opět velká řada. Prvotním úkolem těchto kosmetických produktů je uklidnit a ošetřit pokožku, což se dnes považuje za samozřejmost. Mnohem důležitější roli než u přípravků na holení zde hraje vůně. Pohledem do katalogu kosmetických firem zjistíte, že si můžete například koupit balzám po holení s vůní, která v sobě spojuje jemné tóny dřeva a teplé tóny podtrhující eleganci. Jiný přípravek výrobce definuje jako koktejl vůní drahocenného dřeva doprovázený vůní čerstvých citrusů, které vystihují pravou podstatu Švédska. Není proto divu, že ženy své drahé polovičky často obdarovávají právě přípravky po holení. Jsou to totiž především ony, které dokáží ocenit hladce oholenou a vonící mužskou tvář.

1 komentář pro článek Jak vybrat holicí strojek?

Radim
Já jsem se nemohl rozhodnout, tak jsem dal na test http://www.test-holicich-strojku.cz/2018/ a vybral frézkový Philips. Mám ho chvilku, ale zatím dobré.


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB