Tipy a rady

Co se kde zvláštního jí?

Jiný kraj – jiný mrav, říká se, a u jídla to platí stoprocentně. Dali byste si také varlata grilovaných klokanů, smažené cvrčky, vařené mravence nebo třeba takové kapří ocasy? Seznamte se s velice zvláštními chutěmi a jídelníčky v různých zemích…

Například Afričané s oblibou konzumují hlínu.V Ghaně, nedaleko Akkry, těží dva tisíce dělníků tvrdou hlínu, kterou melou, prosívají a mísí s vodou a moukou a pečou z ní malé placky. Hlínu však nejedí jen lidé v rovníkové Africe, ale i třeba za polárním kruhem. No zajímavá to kombinace – nezbývá než popřát “Dobrou chuť”!

Australané mají velmi vytříbený jídelníček… Za jednu z největších specialit tamější kuchyně jsou považována varlata grilovaných klokanů.

Čína i mnoho asijských zemí je po celém světě známá svou výstředností co se tamější kuchyně týče. Mezi vyhledávané speciality patří medvědí tlapy, daňčí ocasy, kachní jazyky, úhoří vajíčka, velbloudí hrb, opičí pysky, kapří ocasy a volský morek. Specialita obyvatel Kantonu (Čína) je zase kočičí maso. Populární je také jihokorejský pokrm, jehož složkami jsou mimo jiné psí maso a nejrůznější byliny.

Francouzi jak známo milují šneky na tisíce způsobů a hlavně jejich vajíčka, která jsou ve Francii největší pochoutkou. Zajímavostí je, že tito šneci, na kterých si francouzský lid tolik pochutnává, pochází převážně z Česka a v menší míře z Maďarska.  Takže “Au revoir a bon appétit”!

Musíme ale uznat, že na africkou Ghanu Francouzi rozhodně nemají ! V Ghanské kuchyni kromě již zmíněné hlíny nesmí chybět například živí, lezoucí šneci. Této luxusní pochoutky jsou ghanská tržiště plná. Není nad jídlo, které vám utíká z talíře, že?

Eskymáci v Grónsku jedí s oblibou syrové maso a na jejich stole by nikdy neměla chybět čerstvá krev a dostatek vnitřností.

Kirgizie.  Když Čingischán táhl se svými hordami do boje, přemýšlel, jak by získal nápoj, který by dodal jeho vojáků kuráž. A tak přišel na kobylí mléko – kumys,  které má po jednom dni 4,5 procenta alkoholu a po dvou až třech dnech i 8 procent alkoholu.

Také máte rádi cvrkot cvrčků za teplých letních večerů? Na takové Laoské svatbě cvrček nesmí chybět, ale ne pro jeho cvrkot, ale pro jeho křupavou chuť. Smažený cvrček je v místní kuchyni považován za lahůdku.

Mexiku jsou zase oblíbenou lahůdkou například brouci ve vlastní šťávě nebo vaření mravenci.



Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB