Tipy a rady

Vyrábíme šumivé bomby do koupele

Vyrábíme šumivé bomby do koupele

Každý někdy potřebuje vypnout a odpočinout si od náročného dne. Někdo miluje relaxovat se sklenkou dobrého vína nebo nad tabulkou kvalitní čokolády. Jiný dá přednost oblíbené knížce, a někomu „dobije baterky“ uvolňující koupel.

Domácí voňavá koupel

Patříte také mezi milovníky horkých a provoněných koupelí? Pak je tento návod na domácí šumivé bomby přesně pro vás.

V obchodech se cena těchto šumivek pohybuje okolo 70 Kč za kus. Vy si je ale nyní můžete snadno vyrobit sami! Nejenže vás vyjdou mnohem levněji, navíc si ale můžete přesně vybrat vůně, barvy a suroviny, které si přejete a které vám nejvíce vyhovují.

Co budeme potřebovat?

Na výrobu přibližně 5 bomb:

 • 2 hrnky jedlé sody
 • 1 hrnek kyseliny citronové
 • 1 hrnek jemné soli do koupele
 • 2 lžíce oleje (olivový, kokosový, mandlový, rostlinný)
 • 1 lžíci vody (pokud bude potřeba)
 • libovolné menší formičky

+ volitelné ingredience:

 • esenciální olej (levandule, růže, peprmint…)
 • potravinové barvivo (nejlépe gelové)
 • sušené bylinky nebo květy

Postup:

 1. V misce smícháme jedlou sodu, kyselinu citronovou a sůl do koupele.
 2. Přidáme také olej a pomalu promícháme. Pokud chceme, použijeme 6 až 8 kapek libovolného esenciálního oleje. Při výběru esenciálního oleje dejte pozor, aby byl vhodný pro kosmetické účely a nedráždil tak vaši pokožku. Výsledná směs by měla mít konzistenci vlhkého písku, takže pokud naberete hrst a zmáčknete, měla by držet pohromadě a nerozpadat se. Jestliže je moc suchá, nalijte si do rozprašovače trošku vody a směs lehounce postříkejte mlhou. Ale velmi opatrně! Pokud by vody bylo moc, směs by začala reagovat a vyšuměla by, celé dílo by tak bylo u konce. Proto s tekutými složkami postupujte opravdu opatrně.
 3. Až budete mít požadovanou konzistenci, můžete přidat také libovolné barvivo. Nepřidávejte moc, aby vám neobarvilo vanu a kůži, stačí pouze trošku.
 4. Nyní můžete směsí plnit vybrané formičky, využít můžete například ty na vánoční cukroví, silikonové na pralinky nebo muffiny, nebo plastové otevírací kuličky, pokud seženete.
 5. A jestliže máte rádi ve své koupeli i nějaké bylinky nebo květiny, vždy je nasypte na dno formiček, než je začnete plnit.
 6. Pak už jen stačí opatrně vyklopit a nechat alespoň dva dny uschnout na suchém místě. Pokud by byly ve vlhku, mohly by samovolně vyšumět.
 7. Hotové šumivky vhoďte do vody a užijte si příjemnou relaxační koupel podle vašich představ. Posloužit mohou také jako skvělý, ručně vyrobený dárek.


Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.