Tipy a rady

Dovolená u moře s malým dítětem

Dovolená u moře s malým dítětem

Chtěli byste letos na dovolenou k moři, ale máte malé dítě a nevíte, jestli je to vhodné? S jak velkými dětmi je možné bez obav cestovat k moři a co je dobré vědět?

Dovolená k moři s malým dítětem: Ano nebo ne?

Samozřejmě záleží, s jak starým dítkem se chystáte na dovolenou. Obecně platí, že do roka byste neměli s dítětem jezdit příliš daleko. Takto malé dítě velmi citlivě reaguje na jakoukoliv změnu režimu, ale samozřejmě i prostředí a celkově klimatu. Vaše miminko by bylo ve stresu, více by plakalo, a tak byste si takovou dovolenou neužili ani vy.

Ovšem ani rodičům s dětmi do tří let se nedoporučuje cestovat do jiného klimatu či celkově podstupovat dlouhou cestu. Až po třetím roce mají dítka plně vyvinutou termoregulaci a i jejich imunitní systém je v této době již odolnější.

A v kolika letech tedy s potomkem vyrazit k moři? Samozřejmě na dovolené uvidíte děti různého věku a konečné rozhodnutí je na vašem uvážení. Je třeba vzít rovněž v potaz, kam se chystáte a na jak dlouho. Přihlédnout byste měli i k povaze vašeho dítěte. Každé se individuálně přizpůsobuje změnám.

Obecně však odborníci doporučují zahraniční dovolenou u moře až tak kolem tří let dítěte. Pokud se přeci jen rozhodnete cestovat s malými dětmi pod tři roky, vyvarujte se příliš dlouhým cestám, oblastem s výrazně rozdílným klimatem, vysokým horám a nelétejte ani nikam, kde je velký časový posun. Biorytmy dětí jsou citlivější než u dospělých lidí.

Příjemná dovolená nemusí být jen u moře

Rozhodli jste se, že je váš potomek příliš malý na dovolenou u moře, nebo vám letos na zahraniční dovolenou nezbyly peníze? Nezoufejte. I v Čechách je mnoho krásných míst, kde si můžete užít příjemnou dovolenou. Vy jistě moře oželíte a malým dětem je jedno, jestli dovádějí u českého rybníku či někde na exotické dovolené.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.