Stručný popis výrobku:

 Travní směs SPORT je vhodná pro intenzivně zatěžované plochy, jako např. plochy určené pro zahrady rodinných domu (okolí bazénů, dětských koutků, zahradních altánů atd.) a dále pro plochy určené k aktivní rekreaci nebo sportovní areály. Rychleji roste, výborně se regeneruje a je velmi odolná vůči sešlapávání.

Návod k založení kvalitního trávníku:

Vhodné období pro zakládání trávníku je duben až květen a konec srpna až polovina září. Odstraňte starý porost a kameny, do půdy zapravte vhodné granulované hnojivo. Pro vylehčení, lepší vzejití a zakořenění semen doporučujeme přidat na zarovnanou plochu 2 – 3 cm vrstvu substrátu. Vysévejte v množství 0,5 kg směsi na 25 m2. Vysetou směs lehce prohrabte s vrchní vrstvou půdy a přitlačte, např. prknem. Opatrně zavlažte a v průběhu následujících 2 – 3 týdnů dbejte na to, aby klíčící semena nikdy nevyschla.

Následná péče o trávník:

První sekání provádějte při výšce porostu 7 – 10 cm. Mladý trávník po 3 – 4 týdnech od vysetí přihnojte. Během vegetace nezapomínejte na pravidelné přihnojování, závlahu a každoroční provzdušnění trávníku.