V jedné daleké zemi žila krásná princezna Leontýna, která milovala hádanky, rébusy a matematické příklady. Její otec, moudrý král Bedřich, ji chtěl provdat. Leontýna prohlásila, že si vezme jen toho, kdo dokáže vypočítat zadaný matematický úkol. Kdo neuspěje, přijde o hlavu. Jako první se o ruku princezny Leontýny ucházel rytíř Cyprián. Leontýna mu zadala tento úkol:

“Ve výprodeji jsem prodala 65 párů svých starých bot. Za každý jsem dostala 350 zlaťáků. Kolik mi jich zbylo, když jsem si koupila nové šaty za 11 300 zlaťáků, diamantové náušnice za 3 850 zlaťáků a sametové střevíčky za 2 600 zlaťáků?”

Cyprián se snažil, ale správný výsledek spočítat nedokázal. Přišel tak o hlavu a na našem hradě nyní bloudí jako bezhlavý rytíř, počítá příklady a hledá ztracenou hlavu.

Aby se něco podobného nestalo také tobě, vypočítej princezninu úlohu a správný výsledek nám spolu se svým jménem, adresou a věkem pošli do 31. října 2013 na adresu: DELEX, Denisovo nábřeží 4, 301 00 Plzeň, nebo na e-mailovou adresu: coopclub@coopclub.cz. Na obálku nebo do předmětu zprávy napiš „Čiperka – Bezhlavý rytíř“. Úspěšní matematici sice nezískají ruku princezny Leontýny, ale hračky od společnosti Štrunc.

Výherci:

Jméno Příjmení Město Výhra
Sára Božoňová Karviná Hračky
Jáchym Pelíšek Praha 4 Hračky
Andrea Machálková Uherské Hradiště Hračky
Adam Veverka Hořovice Hračky
Hana Pálková Velké Bílovice Hračky

Správná odpověď: 5 000 zlaťáků