Zdravý životní styl

Jak na nás působí barvy?

Barvy jsou základní součástí našich životů. Barva je symbol, ovlivňuje každého z nás a stabilizuje naši fyzickou, citovou i duševní rovnováhu. Umí také působit na jednotlivé orgány a energetická místa v těle.

Věda nazvaná chromoterapie

Vlivem různých barev na psychiku a náladu člověka a přínosem pro jeho zdraví se zabývá vědní obor zvaný chromoterapie. Výsledky výzkumů jsou aplikovány v konkrétních situacích, např. při rekonvalescenci po operaci, při potřebě navození určitého duševního stavu jednotlivce nebo skupiny. Tento lékařsky prokázaný účinek barev světelného spektra se využívá k posílení organismu a zklidnění či vyléčení mysli, těla i ducha.

Zmínky o vlivu barev se dochovaly v egyptských chrámech, jako alternativní léčebnou metodu ji přijal západní svět od čínských a indických léčitelů. Chromoterapie vychází z přesvědčení, že člověk potřebuje v rámci svého těla udržovat rovnováhu všech barev. Když začne jedna barva převládat, dojde k porušení rovnováhy.

Co umí která barva?

Bílá: dává sílu, působí očistně, probouzí tvořivé schopnosti.

Černá: barva ochranná, aktivuje ženskou magnetickou energii v těle a posiluje ji, může pomoci stabilizovat a zklidnit mimořádně citlivého člověka, musí se ale užívat s mírou.

Červená: povzbuzuje, zahřívá, aktivuje, probouzí životní sílu.

Oranžová: barva radosti a moudrosti, posiluje fyzické tělo, podporuje trávení.

Žlutá: povzbudivě působí na duševní schopnosti jedince, obnovuje chuť do života, posiluje sebevědomí a optimismus, harmonizuje trávicí ústrojí.

Zelená: nejrozšířenější barva na celé planetě, vyrovnává energie, zklidňuje, ovlivňuje 4. čakru – srdeční.

Modrá: zklidňuje, uvolňuje, harmonizuje dýchací ústrojí, probouzí intuici, zažehnává pocit samoty.

Fialová: očišťuje a zbavuje škodlivin na fyzické i duchovní úrovni, přináší inspiraci a pokoru.

Růžová: probouzí soucit, lásku a vnitřní čistotu.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB