Zdravý životní styl

Pitahaya neboli dračí ovoce

Pitahaya neboli dračí ovoce

Na české pulty se dnes dostane skoro vše. Někdy se tam ale objeví něco, co vůbec nevíme jak nazvat. Jako například dračí ovoce. Nezalekněte se strašidelného názvu, jeho chuť, je spíše pohádková.

Co to vlastně dračí ovoce je?

Dračí ovoce, zvané pitahaya, zkráceně také pytaia je plod kaktusu pocházejícího ze Střední Ameriky. Jeho slupka má sytě růžovou až fialovou barvu. Uvnitř je bílé, s černými malými semínky.

Ovoce nejvíce připomíná něco mezi melounem a kiwi, jak jeho chutí,tak i vzhledem uvnitř. Je hodně vodnaté a má velmi nízký obsah kalorií. Proto je vhodné pro lidi držící redukční diety.

Jak dračí ovoce kupovat

Plod by neměl být načernalý, nebo příliš měkký. Jeho slupka je široká asi 2 mm. Ovoce by celkově mělo vypadat ,,zdravě,,. Bez fleků a otlačenin. Většinou je zabaleno v ochranné folii, umístěno na chladném místě.

Jak správě dračí ovoce konzumovat?

Nejlepší varianta bude, když ovoce rozkrojíme napůl (mělo by to jít snadno, ovoce není tak tvrdě jak vypadá), a poté ho nakrájíme na malé měsíčky, které buď vykusujeme, nebo je obřízneme nožem a ovoce konzumujeme podobně jako meloun.

Proč je dračí ovoce tak zdravé?

Dračí ovoce obsahuje velké množství vlákniny,vápníku, karotenu, železa a vitamínu C. Jeho semínka obsahují velké množství omega 6 a omega 3 mastných kyselin.

Recept

Recept na smoothie z dračího ovoce najdete ZDE.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.