Zdravý životní styl

Čaj Matcha pomáhá čistit naše tělo

Čaj Matcha pomáhá čistit naše tělo

Slyšeli jste už někdy pojem Matcha tea? Jedná se vlastně o zelený čaj, ale ne jen tak ledajaký. Prodává se jako zelený prášek, jehož rozmícháním ve vodě získáme nápoj plný vitamínů a minerálů. Navíc pomáhá při hubnutí a čistí naše tělo.

Kde se vzal a proč je zdravý?

Tento produkt pohází z Japonska, je stoprocentně přírodní, neobsahuje žádná barviva ani jiné látky, které působí negativně na naše tělo. Zato obsahuje mnoho vitamínů, jako například vitamín A, E nebo C. Z dalších látek jmenujme minerály, vlákninu či aminokyseliny.

Také velmi pozitivně působí na metabolismus, pomáhá například při hubnutí a rovněž funguje jako detox, takže pomáhá čistit tělo. Zkrátka a dobře je tento čaj perfektním pomocníkem při zdravém stylu života.

Tento nápoj vydá za deset klasických zelených čajů, takže vám dodá spoustu energie na celý den.

Jak ho připravíme?

Matcha tea je ve formě zeleného prášku a je to pouze najemno rozemletý list přírodního a kvalitního zeleného čaje. Díky tomu odpadá nutnost louhování, čaj se pouze rozmíchá ve vodě a je připraven ke konzumaci.

Jeho chuť vám může zpočátku připadat trochu zvláštní, ucítíte chuť klasického zeleného čaje, ovšem v mnohem silnější a intenzivnější podobě, brzy si na ni ale zvyknete a při opětovné konzumaci klasického zeleného čaje skutečně ucítíte silný rozdíl v intenzitě aroma a chuti. Pokud máte raději sladší nápoje, doporučujeme použít přírodní sladidlo jako například med nebo stévii pro zachování zdravých hodnot.

Náš tip: Čajový prášek Matcha lze také využít do nepřeberného množství receptů a konzumovat ho tak i v jiné než tekuté formě.

Vyzkoušejte naše recepty:

Recept na matcha tea kuličky najdete ZDE

Recept na matcha tea sušenky se nachází ZDE

Recept na matcha tea lívance máme ZDEZanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.