Zahrada

Vyberte si z 55 článků

Červen 21., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Užitková zahrada na balkóně

Když jsme začátkem devadesátých let mohli poprvé bez problémů vycestovat k našim západním sousedům, mnohé z nás snad nejvíc oslovily balkóny, ze kterých stékaly girlandy květin. V posledních desetiletích jsou také balkóny a lodžie našich domů ozdobené květinami. Tyto součásti našich obydlí však mohou nejen potěšit naše oči i zrak kolemjdoucích, ale mohou také přinést užitek našemu jídelníčku.
Číst dále »
0 komentářů

Pěstujeme rajčata, okurky a papriky

Také milujete čerstvou zeleninu přinesenou přímo ze zahrádky domů? Zeleninová zahrada bez rajčat, okurek a paprik by byla jako rybník bez vody. Poradíme vám, jak je správně pěstovat, abychom se mohli radovat z bohaté úrody.
Číst dále »
0 komentářů

Pampeliška je výborná pro tělo, pleť i zahradu

Pampeliška je známá a uznávaná léčivka, což napovídá i její botanický název – smetánka lékařská. Pampeliška je úžasná nejen při použití do salátu, do medu, čaje či pampeliškového vína, ale své uplatnění najde i v péči o naši pleť nebo jako přírodní zahradní hnojivo.
Číst dále »
0 komentářů

Nechte se unést opojnou vůní šeříku

Ze šeříku se těšíme podle počasí hlavně na přelomu dubna a května, kdy tato rostlina zpravidla začíná kvést. Jistě také znáte ty drobné kvítky různých barev – od bílé přes růžovou až po tmavě fialovou. A co ještě byste mohli o šeříku vědět?
Číst dále »
0 komentářů

Zahradníkův rok – březen a duben

Nyní je nejvyšší čas pustit se do prací na našich zahrádkách. Zrekapitulujeme si proto, co bychom měli v této době udělat se stromy nebo keři a květinovou či zeleninovou zahradou.
Číst dále »
0 komentářů

Zasaďme si strom pomlázkovník

Čas se žene jako splašený a Velikonoce jsou už za námi. Co ale udělat s pomlázkou? Máme pro vás jeden jednoduchý tip – zasaďte ji na zahradě do země a vypěstujte si z ní strom zvaný „pomlázkovník“.
Číst dále »
0 komentářů

Na zahradě: Za málo peněz hodně muziky

Co potřebujeme mimo vody k tomu, aby se záhony naší zahrady pyšnily krásnými barevnými květy či mnohotvárnými listy a poskytly nám bohatou úrodu zeleniny? Kvalitní zem, semínka a sazenice rostlin, hnojiva, prostředky proti škůdcům. Obchody a trhovci nám toho nabízejí spoustu, ale leccos si můžeme připravit sami. 
Číst dále »
0 komentářů
Březen 28., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Kam a k čemu zasadit bylinky?

Bylinky se stále více objevují nejen na našich zahrádkách, ale i balkonech. Věděli jste však, že například bazalka zahání škůdce rajčatům, paprikám, lilkům nebo bramborům? A že šalvěj svou vůní odhání slimáky, mravence, bělásky a mšice?
Číst dále »
0 komentářů
Březen 26., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Jaro na zahrádce

Jaro je tu, slunce konečně svítí, květiny pomalu rozkvétají… Člověka fascinuje probouzející se příroda, keře zlatého deště nebo první krokusy, které si hledají cestu ze studené země do tepla. Přečtěte si, co bychom měli udělat pro svou zahrádku.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky