Zahrada

Vyberte si z 57 článků

Říjen 3., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Jak udělat správný kompost na zahradě

Aby nám všechna zelenina na zahradě bujela, přinášela hojnost chutných plodů a květiny se předháněly v tom, která je krásnější a barevnější, potřebují kvalitní půdu. To ví snad každý zahrádkář. Takovou zeminu umí vytvořit dobře založený a vyzrálý kompost.
Číst dále »
0 komentářů
Září 24., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Sezóna na zahradě ještě nekončí

I na zahradu přichází podzim a za chvíli nastane čas ji zazimovat. Ovšem nepředbíhejme, sezóna ještě nekončí. Co se tedy na zahradě děje v září?
Číst dále »
0 komentářů
Září 6., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Pěstujeme houby na zahradě

Mnozí budou souhlasit – není nic krásnějšího než procházka ranním lesem. Ptáci zpívají, vzduch je lahodný, a když ještě z podrostu vykoukne hříbek, křemenáč nebo poddubák, je pocit štěstí dokonalý. Jenže houby jsou poněkud náladové. Rostou jen někde a někdy. Některé chutné houby však můžeme pěstovat na zahradě, některé dokonce doma.
Číst dále »
0 komentářů
Září 3., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Začínáme houbařit

Houbaření neboli lov na houby vyžaduje jisté vědomosti, zkušenosti a důvtip. Přinášíme vám proto některé základní rady týkající se chození na houby a na závěr i naše tipy na následnou konzervaci hub.
Číst dále »
0 komentářů

Vybíráme gril

Buřtíky voní celou zahrádkářskou kolonií, od domečků se vznáší voňavá oblaka kouře a ani balkóny panelákových bytů nezůstávají ušetřeny. Ano, uhodli jste – bude se grilovat! Tak oprašte potřebné náčiní nebo s námi rovnou pojďte na nákup nového grilu!
Číst dále »
0 komentářů
Červen 21., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Užitková zahrada na balkóně

Když jsme začátkem devadesátých let mohli poprvé bez problémů vycestovat k našim západním sousedům, mnohé z nás snad nejvíc oslovily balkóny, ze kterých stékaly girlandy květin. V posledních desetiletích jsou také balkóny a lodžie našich domů ozdobené květinami. Tyto součásti našich obydlí však mohou nejen potěšit naše oči i zrak kolemjdoucích, ale mohou také přinést užitek našemu jídelníčku.
Číst dále »
0 komentářů

Pěstujeme rajčata, okurky a papriky

Také milujete čerstvou zeleninu přinesenou přímo ze zahrádky domů? Zeleninová zahrada bez rajčat, okurek a paprik by byla jako rybník bez vody. Poradíme vám, jak je správně pěstovat, abychom se mohli radovat z bohaté úrody.
Číst dále »
0 komentářů

Pampeliška je výborná pro tělo, pleť i zahradu

Pampeliška je známá a uznávaná léčivka, což napovídá i její botanický název – smetánka lékařská. Pampeliška je úžasná nejen při použití do salátu, do medu, čaje či pampeliškového vína, ale své uplatnění najde i v péči o naši pleť nebo jako přírodní zahradní hnojivo.
Číst dále »
0 komentářů

Nechte se unést opojnou vůní šeříku

Ze šeříku se těšíme podle počasí hlavně na přelomu dubna a května, kdy tato rostlina zpravidla začíná kvést. Jistě také znáte ty drobné kvítky různých barev – od bílé přes růžovou až po tmavě fialovou. A co ještě byste mohli o šeříku vědět?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky