Zahrada

Vyberte si z 56 článků

Pěstujeme doma houby

Mnozí budou souhlasit – není nic krásnějšího než procházka ranním lesem. Ptáci zpívají, vzduch je lahodný, a když ještě z podrostu vykoukne hříbek, křemenáč nebo poddubák, je pocit štěstí dokonalý. Jenže houby jsou v posledních letech poněkud náladové. Rostou jen někde a někdy. Některé chutné houby však můžeme pěstovat na zahradě, některé dokonce doma.
Číst dále »
0 komentářů

Vybíráme gril

Buřtíky voní celou zahrádkářskou kolonií, od domečků se vznáší voňavá oblaka kouře a ani balkóny panelákových bytů nezůstávají ušetřeny. Ano, uhodli jste – bude se grilovat! Tak oprašte potřebné náčiní nebo s námi rovnou pojďte na nákup nového grilu!
Číst dále »
0 komentářů
Červen 21., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Užitková zahrada na balkóně

Když jsme začátkem devadesátých let mohli poprvé bez problémů vycestovat k našim západním sousedům, mnohé z nás snad nejvíc oslovily balkóny, ze kterých stékaly girlandy květin. V posledních desetiletích jsou také balkóny a lodžie našich domů ozdobené květinami. Tyto součásti našich obydlí však mohou nejen potěšit naše oči i zrak kolemjdoucích, ale mohou také přinést užitek našemu jídelníčku.
Číst dále »
0 komentářů

Pěstujeme rajčata, okurky a papriky

Také milujete čerstvou zeleninu přinesenou přímo ze zahrádky domů? Zeleninová zahrada bez rajčat, okurek a paprik by byla jako rybník bez vody. Poradíme vám, jak je správně pěstovat, abychom se mohli radovat z bohaté úrody.
Číst dále »
0 komentářů

Pampeliška je výborná pro tělo, pleť i zahradu

Pampeliška je známá a uznávaná léčivka, což napovídá i její botanický název – smetánka lékařská. Pampeliška je úžasná nejen při použití do salátu, do medu, čaje či pampeliškového vína, ale své uplatnění najde i v péči o naši pleť nebo jako přírodní zahradní hnojivo.
Číst dále »
0 komentářů

Nechte se unést opojnou vůní šeříku

Ze šeříku se těšíme podle počasí hlavně na přelomu dubna a května, kdy tato rostlina zpravidla začíná kvést. Jistě také znáte ty drobné kvítky různých barev – od bílé přes růžovou až po tmavě fialovou. A co ještě byste mohli o šeříku vědět?
Číst dále »
0 komentářů

Zahradníkův rok – březen a duben

Nyní je nejvyšší čas pustit se do prací na našich zahrádkách. Zrekapitulujeme si proto, co bychom měli v této době udělat se stromy nebo keři a květinovou či zeleninovou zahradou.
Číst dále »
0 komentářů

Zasaďme si strom pomlázkovník

Čas se žene jako splašený a Velikonoce jsou už za námi. Co ale udělat s pomlázkou? Máme pro vás jeden jednoduchý tip – zasaďte ji na zahradě do země a vypěstujte si z ní strom zvaný „pomlázkovník“.
Číst dále »
0 komentářů

Na zahradě: Za málo peněz hodně muziky

Co potřebujeme mimo vody k tomu, aby se záhony naší zahrady pyšnily krásnými barevnými květy či mnohotvárnými listy a poskytly nám bohatou úrodu zeleniny? Kvalitní zem, semínka a sazenice rostlin, hnojiva, prostředky proti škůdcům. Obchody a trhovci nám toho nabízejí spoustu, ale leccos si můžeme připravit sami. 
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky