Tipy a rady

Vyberte si z 784 článků

Trocha špíny dětem nevadí

Péče o tělo, kondici a zdraví vůbec má několik pravidel, která se vyplatí dodržovat. Zdraví začíná od zdravé pokožky, o kterou je potřeba pečovat už odmala. Nic se však nemá přehánět. Takže chytají-li vás záchvaty uklízení jen proto, aby vaše dítě žilo v téměř sterilně čistém prostředí, pak smeták a hadr klidně zahoďte. Pediatři tvrdí, že dětem trocha špíny nevadí. Naopak!
Číst dále »
0 komentářů
Leden 18., 2019
Děti, Tipy a rady,

Čištění dětských zoubků? Čím dřív, tím líp!

To je radosti, když se miminku prořeže první zoubek! Také moment, kdy se dítěti první „mléčný“ řezák vyviklá, aby udělal místo tomu stálému, se v rodině stává památnou událostí… Každopádně zubů, které potřebujeme celý život, bychom si měli velmi vážit a pečovat o ně již od nejranějšího věku!
Číst dále »
0 komentářů
Leden 18., 2019
Děti, Tipy a rady,

Mráz a malé děti

Pokud teploty klesnou velmi nízko, je to nebezpečné nejen například pro lidi nemocné cukrovkou (případné omrzliny se jim daleko hůře hojí), ale také pro malé děti. Kdy tedy můžeme s dětmi vycházet ven a jak je před mrazem co nejlépe chránit?
Číst dále »
0 komentářů

Na čem mohou ušetřit rodiny s dětmi?

„Na dětech by se šetřit nemělo“, bude možná první reakce starostlivých rodičů, kteří chtějí svým potomkům dopřát vždy to nejlepší. Ano, jsou věci, na kterých by se skutečně šetřit nemělo, ale na různých položkách se dá ušetřit, aniž by to mělo na dítko negativní dopad.
Číst dále »
0 komentářů
Leden 16., 2019
Děti, Tipy a rady,

Jak a čím nakrmit miminko?

Přiletěla vrána a nebo čáp a celá domácnost je naruby – zvlášt, když jde o první miminko. Jaká je správná výživa takového mrněte? Máme začít s ovocem či zeleninou? A stačí mu dávat mléko nebo potřebuje i vodu? Přečtěte si náš článek a všechno o tomto tématu se v něm dozvíte.
Číst dále »
0 komentářů
Leden 15., 2019
Děti, Tipy a rady,

Pobyt venku s miminkem

Přinesli jste si domů z porodnice miminko a chystáte se s ním poprvé ven? Na co musíme myslet, aby mu čerstvý vzduch prospíval? Jak dlouho by mělo být každý den venku? A můžeme s ním vůbec cestovat?
Číst dále »
0 komentářů
Leden 15., 2019
Děti, Tipy a rady,

Vybíráme dětskou autosedačku

Pořízení dětské autosedačky je velmi zodpovědný úkol. Její používání je povinné, a to především proto, že chrání před následky případné autonehody ty nejzranitelnější – děti. Poradíme vám, podle čeho byste měli dětskou autosedačku vybírat a nač si dát pozor při jejím nákupu.
Číst dále »
0 komentářů

Papírové, nebo látkové plenky?

Není to tak dávno, kdy na zahradách a balkónech domů, kde se narodilo miminko, vesele vlály sněhobílé bavlněné pleny. Dnes se opět vracejí a některé maminky na ně nedají dopustit. Oba druhy však mají svá pro i proti. Jak se však mají nadcházející maminky vyznat ve všech slovech připomínajících španělskou vesnici? 
Číst dále »
0 komentářů
Leden 15., 2019
Děti, Tipy a rady,

Hlavně aby bylo miminko zdravé

Všichni rodiče si samozřejmě přejí, aby jejich miminko bylo zdravé. Imunitní systém malého dítěte ještě dozrává, proto jsou nemoci v tomto raném věku poměrně časté. Může jít o „obyčejnou“ virózu, ale i závažnější onemocnění. Co tedy dělat, když je naše miminko nemocné?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky