Domácnost

Vyberte si z 85 článků

Kupujeme a používáme nože

Určitě budete souhlasit s tím, že nůž je nejspolehlivější, nejužitečnější a nejdůležitější nástroj lidské historie. Víte ale, čeho si všímat při výběru nože, jak jej mýt, ostřit, na jakém prkénku s ním krájet a kam jej ukládat?
Číst dále »
0 komentářů

Jak brousit kuchyňské nože

Dobře nabroušený nůž je polovičkou kuchařského výsledku. Přinášíme vám jeden zajímavý návod, jak si doma vyrobit jednoduchý brousek na kuchyňské nože.
Číst dále »
0 komentářů

Jarní průvan ve skříni

Máme pro vás velmi inspirativní návod, jak si na jaře udělat očistný proces v šatníku. Díky němu během jednoho odpoledne přehledně uspořádáte a vytřídite svoje oblečení, kabeky i doplňky.
Číst dále »
0 komentářů

Jarní úklid jako terapie

Děsíte se každoročního tlaku okolí a zažitých zvyklostí, že na jaře musíte po bytě tancovat se smetákem a čisticími prostředky? Nezoufejte. Psychologové tvrdí, že uklízení může být vynikající protistresovou terapií, která odstraní ztuhlé svaly a další napětí.
Číst dále »
0 komentářů

Máte doma rozdělené práce na mužské a ženské?

Dobám, kdy se ženy držely striktně sporáku a muži vládli uměním spravit cokoliv, už dávno odzvonilo. Dle veřejného mínění rozdělení mužských a ženských prací splývá. Nebo ne?
Číst dále »
0 komentářů

Vybíráme odšťavňovač na ovoce a zeleninu

Čerstvé šťávy z ovoce a zeleniny jsou vynikají nejen svou chutí, ale především vysokým obsahem vitaminů, minerálů, živých enzymů a dalších biologicky významných látek. Jak ale takovou šťávu připravit a jaký odšťavňovač si pořídit?
Číst dále »
0 komentářů

Papírové, nebo látkové plenky?

Není to tak dávno, kdy na zahradách a balkónech domů, kde se narodilo miminko, vesele vlály sněhobílé bavlněné pleny. Dnes se opět vracejí a některé maminky na ně nedají dopustit. Oba druhy však mají svá pro i proti. Jak se však mají nadcházející maminky vyznat ve všech slovech připomínajících španělskou vesnici? 
Číst dále »
0 komentářů

K čemu se dá použít sůl, mléko či majonéza?

Naše babičky nebyly obklopené všemožnými chemickými přípravky, které by jim usnadňovaly úklid. Neměly ani k dispozici kosmetické výrobky na ochranu pleti či vlasů. Uměly si však poradit a zvlášť si vážily žen, které jim radu mohly poskytnout. K osvědčeným babiččiným radám se proto nyní vracíme i my.
Číst dále »
0 komentářů
Prosinec 10., 2018
Domácnost, Tipy a rady,

Jak si užít předvánoční čas i Vánoce?

Stejně tak jako každý rok se na nás opět pomalu začínají snášet předvánoční shony, stresy a honičky. Celý ten bláznivý kolotoč vymýšlení dárků, lítání po krámech, zběsilého uklízení. Měli bychom si ale nejprve uvědomit, že vánoční svátky by pro nás skutečně měly znamenat především klid a pohodu.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky