Domácí mazlíčci

Vyberte si z 13 článků

S pejskem k veterináři a k holiči

Pokud se chystáte pořídit si domácího miláčka a řešíte otázky typu „Jak často s ním mám chodit k veterináři?“ nebo „Jak často ho nechávat stříhat?“, popřípadě „Co dělat, aby se návštěvy veterináře tak nebál?“, čtěte s námi.
Číst dále »
0 komentářů

Pořizujeme si kočku

Kočky jsou báječní domácí mazlíčkové. Hebký kočičí kožíšek, tajuplný vševědoucí pohled a hrdé chování koček jejich příznivce berou za srdce. Jak ale takovou kočku vybrat?
Číst dále »
0 komentářů

Nač myslet, než si pořídíte psa?

Pokud jste se rozhodli pořídit si psího kamaráda, je pro začátek dobré zamyslet se nad několika otázkami: Je lepší pes nebo fena? Máme si vzít štěně nebo dospělého psa? Jak velké plemeno zvládneme? A má mít papíry či ne? Poradíme vám, jak se rozhodnout.
Číst dále »
1 komentář

Na dovolenou i s mazlíčkem

Mít doma psa, kočku nebo jiné zvíře je samozřejmě báječné. Ale než se pro takového vícenohého kamaráda rozhodneme, mělo by být jasné následující: Kdo se o něj bude starat, když pojedeme na dovolenou? A co je potřeba všechno zařídit, vezmeme-li ho s sebou?
Číst dále »
0 komentářů

Jak pečovat o domácí mazlíčky v létě?

Naši čtyřnozí přátelé často snášejí horké letní dny mnohem hůře, než my. Proto je nutné dodržovat pár zásad, jak o ně pečovat a tyto dny jim tak zpříjemnit. V následujícím článku najdete několik tipů, které byste neměli opomínat, když se objeví vysoké teploty.
Číst dále »
0 komentářů

Staráme se o psí chrup

I naši čtyřnozí miláčci potřebují náležitou dentální péči jako my lidé. I přesto, že jejich zuby jsou v mnohém odolnější, není radno starost o ně podceňovat.
Číst dále »
0 komentářů

Čím nakrmit naše čtyřnohé miláčky?

Ty tam jsou doby, kdy se pejskům a kočičkám do misek dávalo to, co zbylo od oběda. Naštěstí. Strava od nejútlejšího věku zvířat (stejně jako u lidí) podmiňuje jejich dobrý zdravotní stav v době dospělosti. Proto se zamyslete nad tím, co svému zvířecímu mazlíčkovi dáváte dobrého.
Číst dále »
0 komentářů

Pořizujeme si papouška

Je to fajn mít doma opeřeného zpěváčka, když dokonce umí mluvit, je o zábavu postaráno. Jenže aby se mu u nás dobře dařilo, musíme zvážit, o jakého ptáčka se dokážeme postarat, a pak potřebná pravidla chovu dodržovat.
Číst dále »
0 komentářů

Pořizujeme si akvárium

Toužíte po kamarádech z živočišné říše, kteří nedělají hluk a nepořádek, nemusíte s nimi na procházku a nevyžadují vaši každodenní přítomnost? Možná by vám radost přinesl chov rybiček.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky