Bystré myšlení

Vyberte si z 4 články

Jak si zvýšit IQ?

Inteligence se měří asi sto let. S každou generací se zvyšuje naměřená hodnota IQ o 5 až 6 bodů, za dobu měření se celková hodnota zvýšila o 20 až 30 bodů. V pozadí tohoto vzestupu je dobrá strava a také fakt, že stále více zaměstnáváme svůj mozek. Přesto vám poradíme, jak můžete svou inteligenci ještě více zvýšit.
Číst dále »
0 komentářů

Co je to emoční inteligence?

Emoční inteligence – tedy schopnost zvládat své emoce a vcítit se do emocí ostatních lidí – má obrovský vliv na úspěšnost životní dráhy. Není totiž ani tak důležité, jak je člověk inteligentní (a jak má vysoké IQ), nýbrž jak umí jednat s lidmi, vycházet s nimi a spolupracovat.
Číst dále »
0 komentářů

Máte rádi sudoku?

Sudoku je populární logická hra, jejíž cílem je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Ačkoliv se řešení může zdát na první pohled snadné, nemusí tomu být tak. Obtížnost sudoku je dána nejen počtem skrytých políček, ale i jejich vzájemnými vazbami, jež mohou být velmi složité.
Číst dále »
0 komentářů

Kuchařský slovník aneb Co děláme, když…

Na cizích názvech v kuchařkách i restauračních menu už si nezamotáte jazyk. V našem novém kuchařském seriálu se totiž dozvíte, co se pod kterým heslem skrývá. Ohromte své stolovníky novinkami nejenom ve slovníku, ale i na talíři!
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky