Tipy a rady

Rady pro krásu

Každá žena (i muž) se chce líbit a mají k tomu své ověřené cesty a triky. V následujícím článku se dozvíte, jak tyto denní procedury zjednodušit nebo ještě více zefektivnit, aby měly ještě větší účinek a podpořily tak vaši krásu.

Horká, ledová

Vždy po sprše na chvíli zatněte zuby a párkrát prostřídejte na několik vteřin ledovou vodu a zpět horkou. Oplachujte hlavně hýždě, stehna, paže a prsa. Díky této šokové lázni se vám perfektně prokrví celé tělo, podpoříte imunitní systém a budete se cítit velmi svěží. Střídání teplot je rovněž skvělým pomocníkem při boji s celulitidou.

I při mytí vlasů je vhodné hřívu na závěr opláchnout studenou vodou. Zmírníte tak následnému poletování a trčení malých vlásků na hlavě.

Ach, ty chloupky

To neustálé holení nohou bývá pro většinu z nás celkem zdlouhavou a otravnou povinností, ovšem, především v letních měsících, nezbytnou nutností. Každá rada, jak tento proces usnadnit a co možná nejvíce prodloužit pocit hladkých nohou je tedy jistě nad zlato, proto čtěte dále:

  • Vždy nohy holte až ke konci koupele. Teplá voda vám otevře póry a holení bude poté mnohem snazší.
  • Nikdy neholte nohy na sucho, způsobíte si tak podráždění pokožky a zarůstání chloupků. Používejte gel, pěnu nebo mýdlo, které usnadní klouzání žiletky po pokožce a sníží tak i možnost pořezání se.
  • Pokud žiletkou pojedete nejprve ve směru růstu chloupků a teprve až poté proti směru, zabráníte tak zarůstání chloupků a rovněž je seříznete z obou stran. Nohy tak vydrží hladké o něco déle.
  • Jednou za čas je dobré před holením použít tělový peeling či nohy promasírovat drsnější houbičkou či lufou. Odstraníte tak odumřelé kožní buňky, změkčíte chloupky a připravíte je tak na důkladné oholení.

Jen růžová to může být

Pořiďte si růžovou vodu. Je to vedlejší produkt, který vzniká při výrobě oleje z růží. Nejen, že perfektně voní a je skvělý například i do dezertů, ale poskytne vám báječnou službu také v kosmetické oblasti.

Vždy po sprše a odlíčení smočte vatový tamponek trochou růžové vody a přetřete s ním jemně celý obličej a krk. Tento voňavý zázrak vyrovnává pH pleti, hydratuje a dokonce pleť zpevňuje. A jednou za čas si dopřejte také obklad na oči, kdy vatové tamponky ve vodě více smočíte, přiložíte na oči a necháte působit. Odměnou vám bude rozzářený pohled bez kruhů pod očima či otoků.

Rozvoňte se!

Před nanesením oblíbeného parfému zkuste pomazat pokožku na krku, dekoltu a zápěstí obyčejným tělovým mlékem, teprve poté naneste parfém. Díky krému se dostane hlouběji do pokožky a vůně tak drží mnohem déle a intenzivněji.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.