Tipy a rady

Malujeme na porcelán a keramiku

Malujeme na porcelán a keramiku

Blíží se svátek zamilovaných a pokud jste letos bez nápadu, čím překvapit svou drahou polovičku, zkuste s námi něco vytvořit! Ale nemusíte se omezovat pouze na Valentýna. Milý hrneček nebo třeba miska s originálním obrázkem či vzorem jistě udělá radost kdykoliv. 

Co budeme potřebovat?

  • jednobarevné, ideálně světlejší kousky porcelánu či keramiky (hrnečky, misky, talíře, květináče…)
  • fixy nebo barvy na porcelán a keramiku (seženete v hobby potřebách nebo v lepších papírnictvích)
  • misku s vodou
  • laky na nehty různých barev
  • špejle

Fixami je to jednoduché

Co takhle překvapit svého partnera roztomilým dárkem? Vezměte si bílý hrnek s talířkem. K ruce si připravte fixy na porcelán a keramiku. A teď už je to pouze na vás, protože fantazii se meze nekladou! Věříme, že oblíbený nápoj i pokrm si budete z nového originálního nádobí dávat velmi rádi.

Zkuste vodní mramorování

Jednoduchá a přesto tak originální technika, jak si ozdobit obyčejné kousky nádobí! Připravíme si větší misku s vodou a laky na nehty. Po kapkách kapeme laky na vodní hladinu a vrstvíme na sebe libovolné barvy. Lak by se měl vždy rozprostřít po celé hladině. Když máme dost vrstev a jsme s barevným spektrem spokojeni, vezmeme si špejli a pomocí ní několikrát po hladině projedeme barevnou vrstvu z laků, díky čemuž docílíme nejrůznějších tvarů a mramorového designu. Nyní už jen do vody ponoříme například hrneček nebo mističku, stačí třeba jen do poloviny. Lak se nám na keramiku přichytí a zbylou okolní barevnou vrstvu odstraníme pomocí špejle tak, že budeme jezdit kolem dokola ponořeného kousku keramiky a zbylá barva se na špejli přichytí. Poté vytáhneme, necháme důkladně zaschnout a máme hotovo. Hotový výrobek nedoporučujeme dávat do myčky, aby se barva příliš rychle neoloupala. Každopádně pokud vás design po čase omrzí, není nic snazšího, než jej pomocí odlakovače odstranit a vytvořit nový originální kousek!Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.