Tipy a rady

Lyžujeme v Itálii

Itálie má turistům co nabídnout v létě i zimě. Chystáte se do této jihoevropské země za lyžováním či jinými zimními sporty? Možností máte mnoho. Dejme si alespoň několik tipů na italská lyžařská střediska.

Lyžování v Itálii

Italské Alpy jsou rozmanité, a pokud se rádi i při zimních sportech vyhříváte, potěší vás, že je v nich kolem 300 slunečních dní v roce. To by bylo, aby se vám nepoštěstilo užít si slunečného počasí.
V Itálii najdete veškeré zázemí pro kvalitní lyžování v různé nadmořské výšce. Jsou zde rozmanité typy ubytování a další vyžití i mimo sjezdovky. A potěší vás příznivé ceny skipasů a ubytování.
Vytknout bychom italských lyžařským střediskům mohli menší propojenost oproti jiným alpským zemím a větší vzdálenost od České republiky.

Dolomiti Superski

Dolomiti Superski jsou největší italskou oblastí v provincii Trentino tvořenou mnohými samostatnými lyžařskými středisky, například Carezza – Karersee, Civetta, Val di Fiemme, Passo San Pellegrino Tre Valli, Marmolada, Brixen, Alta Badia, Val di Fassa, Val Gardena atd. Největší horou oblasti Dolomiti Superski je Marmolada tyčící se do výšky 3 342 m n. m.
V Dolomiti Superski na vás čekají rozmanité sjezdovky. Dohromady je tu cca 1 200 kilometrů sjezdových tratí a více než 1 100 kilometrů tratí tu najdou příznivci běžek.

Livigno

Pohoří Livigno se nachází na pomezí se Švýcarskem. Jeho nejvyšším bodem je Cima de Piazii ležící v nadmořské výšce 3 4 39 m n. m. Od Prahy je ve vzdálenosti cca 720 km.
V lyžařském středisku Livigno si zalyžujete v nadmořské výšce 1 809 – 2 796 m n. m. Je tu 1185 km sjezdovek všech obtížností.
Oblast j rozdělená na areál Mottolino a Carosello. V obou střediscích si najdou vyžití i snowboardisté a běžkaři se mohou vydat na výlety po 30 km upravených tratí.

Val di Sole

Val di Sole (Sluneční údolí) představuje lyžařské středisko v italských Dolomitech. Jde tedy o jednu z oblastí Ski Dolomity.
Sluneční údolí je rozsáhlé a dohromady vám nabídne více než 340 km sjezdových tratí všech náročností. Dělí se na několik lyžařských středisek – Madonna di Campiglio, Marilleva-Folgarida, Pinzola, Passo Tonale, Pejo, Monte Bonde, Ponte di Legno. Můžete lyžovat pouze v jedné oblasti nebo si zakoupit kombinovaný skipas. Na tamějším ledovci Presena v Passo Tonale si zalyžujete kdykoliv v roce.

Bormio

I Bormio (1 225 až 3 012 m n. m) patří mezi známější lyžařská střediska. Je zasazené do oblasti Lombardie (provincie Sondrio). Toto středisko se proslavilo zejména pořádáním závodů Sněhového poháru v alpském lyžování. Konají se na sjezdovce Pista Stelvio.
V lyžařském středisku se můžete projet třeba i na 10 km dlouhé sjezdovce s převýšením 1 800 metrů. Celkově jsou tu sjezdové tratě různé náročnosti, snowpark a takřka 40 km běžeckých tratí.

Zaujalo vás některé z uvedených italských lyžařských středisek, nebo svou letošní zimní dovolenou strávíte v jiném lyžařském areálu v Itálii či kdekoliv jinde?Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.