Tipy a rady

Kam se u nás vypravit na snowboard?

Kam se u nás vypravit na snowboard?

Na lyžařských svazích se pohybují příznivci různých zimních sportů, nejčastěji sjezdového lyžování a snowboardingu. Upřednostňujete „prkno“? Kam se v zimě vydat, abyste si užili svého koníčku naplno?

Oblíbené snowparky v ČR

Snowboardistů za poslední roky přibylo, a proto přibývá i snowparků. Ne že by tento zimní sport nešel provozovat v jakémkoliv lyžařském středisku, ale ve snowparku si zkrátka více „vyřádíte“. Uveďme si alespoň některé snowparky u nás.

Snowpark na Svatém Petru

Snowparky na Svatém Petru jsou tři a jsou určené pro začátečníky i pokročilé. Snowboardisté tu mají vlastní vlek a užijí si tu různé skoky i pevné překážky – raily a boxy. V areálu Svatý Petr je i největší half pipe (tj. u-rampa) v České republice. Nechybí ani skokánek, který je neustále upravován.

Snowpark Horní Mísečky

V Krkonoších na vás také čeká snowpark Horní Mísečky. Vznikl v roce 2002. Jeho oddělení od sjezdových tratí vám umožní věnovat se tomuto sportu intenzivněji, a tak se neustále zlepšovat. Líbit se tu bude začátečníkům i pokročilým.
Ve snowparku Horní Mísečky se konají různé zábavné akce a také závody Českého poháru.

Snowpark v Peci pod Sněžkou

Snowpark v Peci pod Sněžkou patří mezi naše největší zimní střediska. Nachází se na sjezdovce Javor. Užijete si skoky a mimo jiné tu je i „jibbing zone“ (ježdění po zábradlích a bednách).
Díky tomu, že je snowpark v Peci pod Sněžkou celý pod umělým osvětlením, umožní vám vychutnat si i noční jízdu.

Snowpark Čihalka

Zaujme-li vás snowpark Čihalka, vypravte se do Orlických hor, konkrétně do Olešnice. Nachází se v nadmořské výšce 700 m n. m. Svůj název si nese podle tamější horské chaty.
Snowpark Čihalka je ceněn pro svou originalitu. Najdete tu zajímavé překážky a zaskáčete si.
K dispozici vám tu budou 2 sjezdovky s jedním vlekem. Samozřejmě i v okolí snowparku Čihalka si můžete užívat dalších zimních aktivit.

Óčko snowpark v Klínovci

Óčko snowpark v Klínovci byl vybudován na úpatí Klínovce v Krušných horách. Je tu kvalitní u-rampa, která svými parametry vyhovuje i těm nejnáročnějším. Díky tomu se tu pravidelně jezdí Evropský pohár.

Další snowparky v ČR

Hledáte ještě další tipy, kde si v nadcházející zimní sezóně věnovat snowboardingu? Z dalších snowparků v ČR si ještě uveďme snowpark ve Větrném vrchu (Dolní Morava pod Králickým Sněžníkem), v areálu Paprsek (Jeseníky), na Neklidu u Božího Daru, v Peci pod Sněžkou, Rejdicích (pomezí Krkonoš a Jizerských hor), na Monínci, Hack snowpark (Nový Jimramov), O2 – Gravity Snowpark Bílá atd.

A jaký je váš oblíbený snowpark v ČR? Nebo dáváte přednost snowboardingu v zahraničí?Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.