Tipy a rady

Kam na koupaliště v Olomouckém kraji

Tuto letní sezónu je díky slunečnému počasí ke koupání skutečně mnoho příležitostí. Využíváte jich naplno? A víte, jaké přírodní koupání nabízí Olomoucký kraj? Dejme si několik tipů.

Koupaliště Jezero Poděbrady

Koupaliště Jezero Poděbrady představuje přírodní koupaliště nacházející se nedaleko Olomouce. Hlavní pláž koupaliště se rozkládá na ploše přes 10 000 m2. Tvoří ji písečná i travnatá plocha.

Samozřejmostí je zde sociální zařízení, ale také tu najdete restaurační zařízení, zahrajete si nohejbal či volejbal a v okolí koupaliště se zabaví i dětí. Půjčete si třeba loďky či šlapadla. Kromě hlavní pláže je zde i dětská a nudistická pláž. Na Jezeru Poděbrady je možné ubytovat se v kempu, a to ve stanech či karavanech.

Štěrkovna Náklo

Štěrkovna Náklo je oblíbenou vodní plochou v okrese Olomouc, nedaleko Litovle. Vznikla na místě těžby štěrkopísku. K dispozici vám je vodní plocha o rozloze 100 ha. Je tu zpravidla velmi čistá voda. Vstup do vody je však strmý, takže nejde o vhodné koupání pro děti a neplavce.

V případě zájmu se projede na vodním skútru, občerstvíte se a bude-li se vám tu líbit, máte možnost ubytování ve zdejším kempu – ve stanu či karavanu.

Plumlovská přehrada

Plumlovská přehrada je rekreační oblast u Prostějova. Nachází se na říčce Hloučele a rozprostírá se na ploše 68 ha. Vybudována byla mezi lety 1913 – 1933.

V posledních letech zde byla špatná kvalita vody, a proto rekreační účel nádrže ustupoval. V roce 2009 však bylo odsouhlaseno bagrování dna a od roku 2014 opět Plumlovská přehrada vítá turisty.

Lom Nová Ves

Přírodní koupání si užijete i v Nové Vsi (okres Olomouc). Vesnice se nachází 5 km od Litovle.
Budete tu obklopeni přírodou a díky pozvolnému vstupu do vody je lom vhodný na koupání i pro neplavce a děti. Pláž je upravená a mimo jiné se tu občerstvíte.

Lom Pelnář

Relaxaci u vody vám nabídne i Lom Pelnář. Najdete ho kousek od obce Uhelná (okres Jeseník) a má rozlohu 4,5 ha. Nedaleko lomu se občerstvíte v restauraci.

Další možnosti koupání v Olomouckém kraji

Trávíte nebo se chystáte trávit léto u vody v Olomouckém kraji?

Kromě přírodního koupání máte i další možnosti, jak si užívat vodních radovánek. Dopřeje vám je Koupaliště Loštice (okres Šumperk), Koupaliště Bělkovice – Lašťany (dva bazény, okres Olomouc), Plavecký areál Zábřeh (v zimě možnost využívat krytý bazén, okres Šumperk), Koupaliště Paseka (okres Olomouc), Koupaliště Náměšť na Hané (okres Olomouc) atd.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.