Tipy a rady

Jak ochránit ruce v zimě?

Při nízkých teplotách naše tělo a hlavně pak kůže trpí, proto potřebuje chránit. U rukou to platí dvojnásob. Každý určitě zažil nepříjemný pocit popraskaných a suchých rukou z mrazu. Poradíme vám, jak tomu předejít a jaké zábaly na ruce si můžete doma připravit.

Jak předejít popraskané kůži na rukou?

Pokud trpíte popraskanou kůží na rukou, je nejlepší omezit kontakt s různými mycími prostředky a saponáty, jelikož kůži na rukou hodně vysušují a zbytečně dráždí. Doporučujeme proto používat gumové rukavice, které zamezí styku saponátu s kůží. Další věcí, kterou bychom nikdy neměli dělat, je mýt si ruce v příliš teplé vodě při příchodu ze zimy. Horká voda totiž napomáhá k nepříjemnému popraskání a vysušování kůže.

Pokud chcete mít hladké a dostatečně vyživené ruce, používejte výrobky, které obsahují med, mandlový nebo olivový olej. Můžete vybírat z nepřeberného množství různých krémů, olejů a emulzí, které pomohou vaše ruce dostatečně promastit a dodají kůži potřebnou hydrataci. Stejně tak si můžete připravit domácí regenerační kůru, kterou necháte působit nejlépe přes noc.

Vyzkoušejte domácí zábaly na ruce:

Olivový zábal na ruce

Potřebujeme: 1 pár bavlněných rukavic, kvalitní olivový olej

Ruce si pečlivě omyjeme ve vlažné vodě. Poté si na ně naneseme dostatečné množství olivového oleje, který vmasírujeme do prstů, nehtů, dlaní i hřbetů rukou. Na závěr si navlečeme bavlněné rukavice (požádejte klidně někoho o pomoc, jelikož s mastnýma rukama to jde hůře). Takto ošetřené ruce necháme v rukavicích přes celou noc regenerovat. Ráno budou naše ruce jemné a dostatečně promaštěné.

Mandlovo-medový zábal na ruce

Potřebujeme: 1 pár bavlněných rukavic, 2 polévkové lžíce mandlového oleje, 1 polévkovou lžíci medu

Mandlový olej a med smícháme dohromady. Poté směs aplikujeme na ruce. Podobně jako u olivového zábalu přetáhneme navrch bavlněné rukavice a zábal necháme působit přes noc. Ráno si ruce umyjeme vlažnou vodou. Tento zábal naši kůži na rukou dostatečně vyživí a posílí její elasticitu.Zanechte komentář

NEWSLETTER COOP CLUB

Přihlašuji se k odběru týdenního newsletteru s novými recepty, soutěžemi a zajímavými články.