Tipy a rady

Vyberte si z 814 článků

Vyrábíme podzimní dekoraci – růže z listů

Podzim je v plném proudu, listí je barevné a všude je ho plno. Zkuste ho využít na výrobu jednoduché podzimní dekorace a vyrobte si nádhernou kytici růží z barevných listů, která vám vytvoří doma tu správnou podzimní atmosféru.
Číst dále »
0 komentářů
Říjen 18., 2018
Tipy a rady, Zahrada,

Jak zazimovat trávník?

Správně zazimovaný trávník lépe odolává houbovým chorobám a plísním, které s sebou přináší chladno, vlhko a nedostatek světla. Poradíme vám tedy, co takové správné zazimování trávníku znamená a jak se dělá.
Číst dále »
0 komentářů

Už jste soutěžili pomocí kuponů?

Už jste soutěžili o jednu z 993 cen? Pokud ještě ne, tak to musíte napravit. Máme pro vás celkem 27 soutěží s lákavými cenami!
Číst dále »
0 komentářů

Jdeme pouštět draky

Každé roční období má svá specifika. Když se podíváme do dětských knížek znázorňující roční období, často můžeme vidět na obrázku zachycující podzim děti pouštějící draky. Pojďme si je pouštět taky!
Číst dále »
0 komentářů
Říjen 17., 2018
Tipy a rady, Tradice,

20. 10. = Den stromů

Ve více než padesáti zemích světa se každoročně (ačkoliv někde v jiný datum) slaví Den stromů. Díky němu byla u nás zasazena například známá Husova lípa pod Petřínem nebo všestudentská lípa Jarníkova na pražském výstavišti. Každý rok se v tento den konají akce, jejichž středem pozornosti jsou právě stromy.
Číst dále »
0 komentářů

Jídlo na podzimní výlety

Podzim je poslední možnost v roce, vzít celou rodinu a vyrazit na celý den na výlet. Přes den ještě není taková zima a do sedmi hodin večer je stále ještě vidět. Když ale chcete vzít rodinu do přírody a strávit venku celý den, je třeba myslet i na jídlo.
Číst dále »
0 komentářů
Říjen 16., 2018
Děti, Tipy a rady,

Užívejte si podzimní přírody s dětmi

Dnešní doba nahrává pasivní zábavě dětí. Stále více ratolestí upřednostňuje domácí zábavu (televize, počítač, tablet, chytrý telefon) před zábavou venku. Děti by však měly trávit čas i na čerstvém vzduchu. Vezměte je proto do podzimní přírody.
Číst dále »
0 komentářů

Jak jsme jedli v dobách minulých?

Co nám zůstalo a co se v našem jídelníčku od roku 1993 změnilo? Občas není na škodu poohlédnout se o pár let zpět a zamyslet se nad dřívějším životním stylem. Jak jsme se stravovali před pětadvaceti a více lety?
Číst dále »
1 komentář
Říjen 11., 2018
Tipy a rady, Tradice,

Na čem si pochutnávali naši prezidenti

Byli (a někteří ještě jsou) slavní a mocní. Muži, kteří nějakým způsobem ovlivnili naše dějiny, byli také jen lidé s docela obyčejnými chutěmi. Co rádi baštili tatíček Masaryk, Klement Gottwald nebo Gustáv Husák?
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky