Tipy a rady

Vyberte si z 848 článků

Vyrábíme velikonoční věnec

Nejen o Vánocích si můžete sváteční stůl či vstupní dveře ozdobit honosným věncem. Přineste si domů jaro a vytvořte si originální, barvami hrající dekoraci, která může vaše obydlí zdobit ještě dlouho po Velikonocích.
Číst dále »
0 komentářů

Vaječné pokrmy z celého světa

Po velikonocích zpravidla máme mnoho natvrdo uvařených vajíček. Poradíme vám, jak využít vaječnou nadílku tak, aby se nám o ní nezdálo ještě během letních prázdnin.
Číst dále »
0 komentářů

Co jíme o Velikonocích?

Nejkrásnější a nejkouzelnější svátky v roce, tedy ty vánoční, jsou již dávno za námi, ale za dveřmi už netrpělivě vyčkávají svátky křesťansky nejvýznamnější – Velikonoce. Víte, co jíme který den?
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme sádrové vaječné skořápky

K velikonočním svátkům neodmyslitelně patří vejce. Ať už ta malovaná pro koledníky nebo kraslice, které pozvednou jarní dekor vašeho domova. Pakliže ale holdujete přirozenějším a modernějším výzdobám, máme pro vás tip na vytvoření veliké ozdobné skořápky, do které můžete posléze posadit umělé kuřátku nebo třeba květinu.
Číst dále »
0 komentářů

Na zahradě: Za málo peněz hodně muziky

Co potřebujeme mimo vody k tomu, aby se záhony naší zahrady pyšnily krásnými barevnými květy či mnohotvárnými listy a poskytly nám bohatou úrodu zeleniny? Kvalitní zem, semínka a sazenice rostlin, hnojiva, prostředky proti škůdcům. Obchody a trhovci nám toho nabízejí spoustu, ale leccos si můžeme připravit sami. 
Číst dále »
0 komentářů

Tělo mluví za nás

Věděli jste, že slova tvoří při komunikaci mezi lidmi jen malou část? Možná to zní neuvěřitelně, ale vše, co sdělujeme okolí, výrazně ovlivňuje řeč těla, tedy neverbální komunikace. Pokud někomu sdělujeme informaci, pak pouze sedm procent z našeho celkového projevu je spojeno s mluvenou řečí. Mnohem důležitější je výraz tváře, tón hlasu a jiné formy projevu spojené s řečí těla.
Číst dále »
0 komentářů

Co na nás prozradí ruce?

Ruce říkají ano i ne a vždy mluví pravdu. Prozrazují přání, vyjadřují pocity a signalizují náladu. To je již dostatečný důvod k tomu, abychom u druhých sledovali prsty. Ruce jsou vnější pobočky, vyslanci mozku. Díky rukám udělal náš mozek velký vývojový skok. Proto, když nás něco vzruší, nemůžeme nechat ruce v klidu.
Číst dále »
0 komentářů

Co je to bujabéza?

Bouillabaisse, čteno bujabéza. Tento krkolomný název téměř připomínající kouzelnou formuli z knihy černé magie je ve skutečnosti označením pro skromný a tradiční pokrm marseillských rybářů.
Číst dále »
0 komentářů

Nůž dětem do ruky (ne)patří

Dovolujete dětem zapojovat se do vaření? A svěříte jim použití reálných nástrojů v čele s ostrým nožem? Nebo je raději vykážete do bezpečí jejich dětské kuchyňky? Objevte s námi odvahu pozvat je ke společnému vaření a připravte bezpečné prostředí pro jejich kulinářské objevy.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky