Tipy a rady

Vyberte si z 857 článků

Červen 26., 2019
Děti, Tipy a rady,

Hledáme doučování

Nebude mít váš potomek dobré vysvědčení? Chyběl ve škole dlouhou dobu, nebo se potřebuje připravit na nějaké zkoušky? V tom případě mu domluvte někoho na doučování.
Číst dále »
0 komentářů

Jaká je historie zmrzliny?

Lahůdka, která chutná dětem i dospělým a kterou si dnes se samozřejmostí kdykoliv dopřáváme, byla dříve výsadou králů a nejsvrchovanějšího lidu. Přečtěte si náš článek o tom, jaká byla cesta za zmrzlinou v podobě, jakou ji známe nyní.
Číst dále »
0 komentářů
Červen 25., 2019
Děti, Tipy a rady,

Vysvědčení se blíží…

Víte, jaké vysvědčení letos přinese váš potomek, nebo se obáváte možného překvapení? A jak na vysvědčení reagovat? I když vás dítko nepotěší, na křik a výčitky raději zapomeňte.
Číst dále »
0 komentářů
Červen 21., 2019
Tipy a rady, Zahrada,

Užitková zahrada na balkóně

Když jsme začátkem devadesátých let mohli poprvé bez problémů vycestovat k našim západním sousedům, mnohé z nás snad nejvíc oslovily balkóny, ze kterých stékaly girlandy květin. V posledních desetiletích jsou také balkóny a lodžie našich domů ozdobené květinami. Tyto součásti našich obydlí však mohou nejen potěšit naše oči i zrak kolemjdoucích, ale mohou také přinést užitek našemu jídelníčku.
Číst dále »
0 komentářů

Mýty o národech

Kde se jen vzaly ony mýty o národech a místech? Mají snad opravdu všichni Češi zlaté ručičky, Londýn je pořád zahalený mlhou a všechny Francouzky jsou štíhlé a šik?
Číst dále »
0 komentářů
Červen 20., 2019
Děti, Tipy a rady,

Hlídací babičky jsou poklad

Za chvíli jsou tu prázdniny a čas dovolených. S nadcházejícími dny volna řeší rodiče stále stejný problém – kam s dětmi, aby nebloudily po sídlišti, aby si užily prázdniny a odpočinuly si od mobilů, tabletů a všech sociálních sítí.
Číst dále »
0 komentářů

Pozor na nebezpečí při vaření s dětmi

Strach o zdraví a bezpečí je nejčastějším argumentem, proč mnoho rodičů vaří bez asistence svých ratolestí. Přestože jsme zastánci vaření s dětmi, v tomto dílu seriálu se podíváme pod pokličku nebezpečí, které na ně v kuchyni číhá. Odstraňte strašáky a užijte si společně strávený čas na maximum.
Číst dále »
0 komentářů

Znáte créme brulée?

Křehká a křupavá karamelová krusta, pod kterou se skrývá sametový vanilkový krém rozplývající se na jazyku, to je créme brulée. A ačkoliv jde o dezert velmi sofistikovaný, jeho příprava je velice snadná a vytvořit si jej tak můžete i doma.
Číst dále »
0 komentářů
Červen 18., 2019
Psychologie

Řeč těla (a nohou)

Neverbální komunikace je součástí běžné lidské komunikace. Projevy těla mohou v komunikaci mnohé prozradit. Na neverbální komunikaci má bezesporu vliv věk i společenské postavení. Není bez zajímavosti, že mladí lidé komunikují neverbálně mnohem víc.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky