Tipy a rady

Vyberte si z 859 článků

Studovat můžeme i v důchodu

Lidé se dnes mohou vzdělávat doslova v každém věku, dokonce i v důchodu. Možná si v případě důchodců představujete spíš klid a čas na koníčky, ale je spousta těch, jejichž mysl nezahálí a neustále vyhledávají nové podněty a učí se novým věcem. Vzdělávání je významná aktivita každého člověka, zejména pokud jde o osoby v pozdějším věku. Kromě nových znalostí přináší zlepšení kvality života, posiluje soběstačnost, dodává pocit sounáležitosti a zvyšuje sebevědomí a seberealizaci. Současně přispívá k novým sociálním kontaktům a novým přátelstvím. Nemůžeme opomenout, že se stává významnou prevencí osamělosti.
Číst dále »
0 komentářů

Jak si zvýšit IQ?

Inteligence se měří asi sto let. S každou generací se zvyšuje naměřená hodnota IQ o 5 až 6 bodů, za dobu měření se celková hodnota zvýšila o 20 až 30 bodů. V pozadí tohoto vzestupu je dobrá strava a také fakt, že stále více zaměstnáváme svůj mozek. Přesto vám poradíme, jak můžete svou inteligenci ještě více zvýšit.
Číst dále »
0 komentářů
Srpen 22., 2019
Děti, Tipy a rady,

Máme mimořádně nadané dítě

Start školní docházky je pro děti různě obtížný. Problémy mohou mít děti nejen s podprůměrným intelektem. Je vaše dítě naopak nadměrně bystré? Možná máte mimořádně nadané dítě. Jak nadání poznat, rozvíjet a jaké potíže může přinášet?
Číst dále »
0 komentářů

Jak zkrotit chytrý telefon

Chytré telefony nahrazují v dnešní době nejenom fotoaparát, budík či stopky. Tyto nenápadné krabičky se stávají čtyřiadvacetihodinovým pomocníkem ve všedním životě. Schválně, k jakým činnostem využíváte svůj mobilní telefon vy sami?
Číst dále »
0 komentářů

Máte rádi sudoku?

Sudoku je populární logická hra, jejíž cílem je doplnit chybějící čísla 1 až 9 v předem dané předvyplněné tabulce. Ačkoliv se řešení může zdát na první pohled snadné, nemusí tomu být tak. Obtížnost sudoku je dána nejen počtem skrytých políček, ale i jejich vzájemnými vazbami, jež mohou být velmi složité.
Číst dále »
0 komentářů

Švestkové recepty

Švestka domácí je stromem, který je v českých zahradách skutečně doma. Tahle fialová kráska v sobě pod jemnou slupkou skrývá skutečné zlato. Její sladké chuti lze těžko odolat, ať má jakoukoliv ze svých mnoha podob. Jakou jste si zamilovali vy?
Číst dále »
0 komentářů

Mýty o houbách

O houbách toho bylo řečeno a napsáno spoustu. Knihám můžeme věřit, píší je odborníci a jsou doplněny skvělými, věrnými fotografiemi výtečných, méně dobrých a nebezpečných druhů. Poučovat se na internetu je přínosné, pokud jde o informace členů mykologických spolků nebo poraden. S laickými radami už to nemusí být tak spolehlivé. A pozor bychom si měli dávat na nejrůznější mýty, které mohou být užitečné, pokud jsou pravdivé, ale jiné nesvědčí ani nám, ani houbám.
Číst dále »
0 komentářů

Řeč těla a osobní zóna

Jakékoliv jednání, rozhovor nebo pozdrav je nám nepříjemný, pokud se nedodrží správná vzdálenost od člověka, se kterým právě komunikujeme. Důležité je i to, jak jsou k sobě lidé natočeni, jaký zaujímají postoj, jak gestikulují nebo jaká je jejich mimika. Naučte se držet od lidí správný odstup. To, jestli stojíme blízko, nebo jsme vzdáleni, vyjadřuje vzájemný vztah. Odborníci tvrdí, že podle postoje poznáte sympatie a antipatie.
Číst dále »
0 komentářů

Expedice na kole

Obliba cykloturistiky roste napříč generacemi díky její dostupnosti a pestrým možnostem. Stačí vlastnit bicykl, mít chuť šlápnout do pedálů a dostanete se do vzdálených míst zapovězených automobilům i příliš vzdálených pro pěší turisty. Pomůžeme vám s tím, aby vás nadšení z první jízdy jen tak neopustilo.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky