Tipy a rady

Vyberte si z 755 článků

Prosinec 15., 2017
Domácnost, Tipy a rady,

Jak se nenechat napálit před Vánocemi

V předvánočním čase přichází kromě radostí i řada starostí – proč například někdy čokoláda není čokoláda, ale jen kakaová cukrovinka? Jak mám koupit dobrého kapra? Mám nárok na reklamaci při nákupu použitých lyží? A jak vybrat bezpečnou hračku pro děti?
Číst dále »
0 komentářů
Prosinec 14., 2017
Tipy a rady, Tradice,

Navštěvujete evropské vánoční trhy?

K době adventu bezpochyby patří vánoční trhy. Lidé je rádi navštěvují, ať už v místě svého bydliště, ale někteří nevynechávají ani zahraniční vánoční trhy. Které jsou nejoblíbenější?
Číst dále »
0 komentářů
Prosinec 14., 2017
Tipy a rady, Tradice,

Voňavá pomerančová dekorace

S blížícími se Vánoci si každý velice rád vyzdobí domov nějakou dekorací. Vzhled ale není vše. Vánoční atmosféru nám navodí i jiný smysl než zrak, a to čich. Pojďte zkusit potěšit oba smysly najednou. Třeba voňavým pomerančem s hřebíčkem.
Číst dále »
0 komentářů

Jak slaví Vánoce za hranicemi?

Víte, jaké vánoční zvyklosti se tradují v okolním světě? Kde nosí dárky Weihnachtsmann, děda Koleda či Santa Claus, nebo jak se slaví Vánoce v Dánsku, Brazílii a Mexiku?
Číst dále »
0 komentářů

Co pijí, pečou a vaří o Vánocích v zahraničí?

Myslíte, že bez smaženého kapra s oblíbeným bramborovým salátem by se náš štědrovečerní stůl neobešel? Pak se stačí vydat za hranice naší české vlasti. Vánoce v cizích krajích se totiž nesou v duchu zcela odlišných chutí.
Číst dále »
0 komentářů

Jak udělat efekt leptaného skla zubní pastou

V následujícím návodu se dozvíte, jak si vytvořit krásný svícen či jinou skleněnou dekoraci s efektem leptaného skla. A budete potřebovat pouze jedinou věc, kterou jistě najdou doma úplně všichni.
Číst dále »
0 komentářů

Znáte vánoční koření?

Také milujete vůni vanilky, skořice či hřebíčku, která se rozlévá bytem při pečení cukroví nebo například při přípravě svařeného vína? Přečtěte si náš článek, do něhož jsme vybrali koření nejpoužívanější před Vánocemi a nalaďte se s námi v předstihu na notu vzpomínek a pohody.
Číst dále »
0 komentářů

Vyrábíme sněhuláčka z ponožek

Jak nejlépe nasávat vánoční atmosféru, než v klidu a pohodlí domova? Vytvořte si nádherné zimní dekorace podle našich návodů. Vyzkoušejte třeba tohoto jednoduchého roztomilého sněhuláčka!
Číst dále »
0 komentářů
Prosinec 12., 2017
Tipy a rady, Tradice,

Betlémy jako tradiční symbol českých Vánoc

Už několik staletí lidé vyrábějí symboly narození Ježíše Krista. Nezáleží přitom ani na materiálu, velikosti nebo provedení – tato vánoční scenérie rozsvítí oči nejenom těm nejmenším a do pokoje vnese magické kouzlo Vánoc. Objevte spolu s námi tajemství českých betlémů.
Číst dále »
0 komentářů

Vyhledávání článků

Rubriky